Forum dyskusyjne

RE: Problem - zaburzenia odżywiania. Jak sobie radzić?

Autor: mimbla1   Data: 2022-04-29, 13:32:55               

@proszeorade
Gruba dziewczyna nie znajdzie sobie porządnego partnera na dłużej ? Ależ to , z całym szacunkiem, bzdura!

Pozostając przy osobach publicznych znakomitym anty-przykłądem dla tej kretyńskiej i dołującej tezy jest Dorota Wellman, od lat szczęśliwa mężatka. Przy czym taż Dorota Wellman nie utyła bynajmniej w trakcie małżeństwa.
To tak nie działa, osoby grube, zarówno panie jak i panowie mają po prostu , po handlowemu mówiąc, "inny target".

@PinkOxygen

Problem z wagą wydaje się u Ciebie w sposób oczywisty być problemem wtórnym. Jeśli nie zajmiesz się tak zwaną całą resztą to poprzestając na chudnięciu w najlepszym przypadku wielkim wysiłkiem osiągniesz efekt "jo-jo".
Prawidłowy kierunek to raczej zniwelowanie tego, co Ci szkodzi w funkcjonowaniu i co wyniosłaś z dzieciństwa i przeszłości. Zacznij raczej od psychoterapii. Nie pod kątem chudnięcia tylko zupełnie innych spraw. Ich uporządkowanie pozwoli Ci nie tylko skuteczniej chudnąć, ale też lepiej żyć.

Nie wiem, jakie masz problemy z tarczycą, ale ogólnie wiadomo, że problemy hormonalne z chudnięciem i tyciem mają wiele wspólnego. Podobnie jak problemy hormonalne mają znaczący wpływ na sen.

Rzecz nie w tym, żeby schudnąć, ale żeby jeśli już schudnąć to w sposób trwały, nie rozwalając sobie przy okazji psychiki ani zdrowia fizycznego.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku