Forum dyskusyjne

RE: Problem - zaburzenia odżywiania. Jak sobie radzić?

Autor: 124she   Data: 2022-05-01, 20:53:52               

Proszeorade największy problem miałam z wydźwiękiem Twojej wypowiedzi, że jak dziewczyna nie schudnie to będzie gorsza, nieatrakcyjna itd. A ja twierdzę odwrotnie, że autorka powinna zacząć dbanie o siebie od tego, żeby siebie docenić i nie dać sobie wmówić, że jest z tego tytułu gorsza czy zasługuje na mniej i jak najbardziej może być atrakcyjna nawet jak nie będzie miała idealnego rozmiaru. Jak jej się uda schudnąć to fajnie a jak nie to też będzie ok. Ludzie bywają popitoleni i nawet jak ktoś prawie idealnie wygląda to też się czepiają, że pewnie coś sobie coś poprawił także nie ma co się tym przejmować.

Ogólnie z atrakcyjnością to rozumiem, że ludzie chcą dobrze wyglądać ale teraz jest jakieś przegięcie jak dla mnie w tym kierunku jakby to było najważniejsza rzecz na świecie. A biografie znanych, pięknych osób bywają naprawdę smutne.

A z tym, że organizm ludzki nie działa jak maszyna to napisałam z pełnym poszanowaniem dla aktualnej wiedzy. Kiedyś autentycznie taka teoria istniała a później odkryto różnice genetyczne, epigenetyczne nawet wpływ psychiki i trochę się pozmieniało.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku