Gorące wiadomości

Wielka Brytania: protesty pedagogów przeciwko przyśpieszeniu edukacji seksualnej dzieci od 7-go roku życia

W liście do "Sunday Telegraph" 640 kierowników szkół, radnych, profesorów uniwersyteckich i przywódców społeczności religijnych ostrzegło, iż rządowe plany wprowadzenia edukacji seksualnej od 7. roku życia doprowadzą do erozji moralnych standardów i zachęcą niepełnoletnich, a nawet dzieci do seksualnego eksperymentowania.

Jeśli ustawa, nad którą obraduje obecnie Izba Lordów, zostanie przyjęta, to od września 2011 r. uczniowie szkół podstawowych będą uczyć się o pokwitaniu, zapłodnieniu, małżeństwie i przemocy w rodzinie. Rząd uznał, że wcześniejsza oświata seksualna przyczyni się do zmniejszenia liczby nastolatek zachodzących w ciążę, w czym W. Brytania przoduje w całej UE.

Sygnatariusze listu wskazują, iż ustawa zmniejsza wpływ rodziców na wychowanie dzieci w tak trudnych i intymnych sprawach, jak dojrzewanie seksualne. Według niech dzieci będzie się też uczyć o środkach antykoncepcyjnych i wychowywać w duchu tolerancji dla homoseksualizmu.

"To muzyka dla uszu wszystkich tych, którzy od dawna domagali się wprowadzenia obowiązkowej oświaty seksualnej widząc w niej sposób na podważenie przyjętych moralnych standardów, przewartościowania pojęcia rodziny, promocji relatywizmu, celebrowania homoseksualizmu i zachęty dla seksualnych eksperymentów" - cytuje pismo Normana Wellsa, dyrektora organizacji oświaty rodzinnej Family Education Trust, organizatora listu.

Wyłączone z ustawy będą szkoły katolickie, anglikańskie, żydowskie i muzułmańskie. Tylko im wolno będzie uczyć dzieci w duchu sprzeciwu wobec środków antykoncepcyjnych i homoseksualizmu.

Onet.pl



    Od kilkunastu lat Wielka Brytania wydaje na programy edukacji seksualnej ponad 40 mln funtów czyli ok. 180 milionów złotych rocznie. Tymczasem efekty są odwrotne od zamierzonych: liczba ciąż kończonych aborcjami w Wielkiej Brytanii systematycznie rośnie. Np. w 2000 roku aborcją kończyło się 23% ciąż, w 2004 roku - już 36%. Wzrosła także liczba aborcji dokonywanych u nieletnich kobiet. O ponad 60% wzrosła także liczba zakażeń chorobami wenerycznymi w latach 1997-2002, począwszy od syfilisu aż po HIV, przy czym od 1991 roku o 100% wzrosła liczba zakażeń rzęsistkiem u kobiet. Liczba nowych zakażeń HIV wzrosła z 53 na milion w 1999 do 148 w 2006, czyli prawie trzykrotnie (EuroHIV). Odsetek nieletnich dziewcząt zachodzących w ciążę jest najwyższy w Europie.

    Dla porównania, w Polsce, gdzie brak edukacji seksualnej w szkole, odsetek nowych zakażeń HIV jest siedmiokrotnie mniejszy niż w UK (20/milion w 2006). Ponadto połowa zakażeń HIV w Polsce spowodowanych jest stosowaniem niewysterylizowanych igieł przez narkomanów, a nie wskutek kontaktów seksualnych.
    Więcej...





Sonda: Czy w Polsce należałoby wprowadzić edukację seksualną w szkołach?

Opublikowano: 2010-03-28


Zobacz więcej wiadomości



Napisz swój komentarz
Zobacz komentarze Czytelników



Zobacz więcej komentarzy