Gorące wiadomości

Szczęście innych twoją drogą do sukcesu

Każdego dnia osądzamy i jesteśmy oceniani przez innych. Dobre opinie poprawiają nam samopoczucie i pozwalają się dowartościować. Natomiast gdy okazujemy szacunek innym, sprawiamy im przyjemność. Jak to wygląda w praktyce? Do wyrazu oceniać stawiamy na początku literę d. W ten sposób uzyskamy słowo (d)oceniać, które zmienia myślenie o sobie oraz postrzeganie otaczającego świata i ludzi. Początek roku to czas przemyśleń i postanowień, dlatego warto rozpocząć go pozytywnie i zadbać nie tylko o siebie, ale też i o relacje z innymi, które mogą być źródłem naszej pomyślności.

Docenianie jest ważną umiejętnością człowieka. Nie szczędząc pochwał pokazujemy, że mamy do niego szacunek. Okazywanie respektu i zainteresowania drugiej osobie ułatwia nawiązanie i utrzymanie z nią kontaktu. Często wystarczy dobre słowo czy drobny, miły gest by sprawić komuś radość. Docenianie powinno wypływa ze szczerych chęci, a nie z przyzwyczajenia czy automatycznego nawyku, który ma na celu zdobycie korzyści dla siebie. Człowiek, którego darzymy uznaniem, zwykle odwdzięcza się tym samym. Docenianie powoduje, że w drugiej osobie rodzi się uczucie spełnienia i zadowolenia, staje się otwarty i pozytywnie nastawiony na otaczających go ludzi. Wpływa również na dostrzeganie dobrych i wartościowych chwil, nawet gdy los nie sprzyja nam zbyt dobrze.

Dzięki docenianiu drugiego człowieka, uczymy się cieszyć szczęściem i sukcesami innych, z których czerpiemy satysfakcję oraz motywację do realizacji własnych celów i marzeń. Co ciekawe, wszystko odbywa się ze dużą świadomością o poczuciu własnej wartości. Dlatego zamiast oceniać, należy otaczać się ludźmi, którzy mają większą doświadczenie życiowe i zawodowe niż my sami. Od takich osób możemy nauczyć się, jak wyciągać wnioski z ich porażek, co zaoszczędzi nam czasu na poszukiwanie odpowiednich rozwiązań.

- Sukces i szczęście drugiego człowieka może być Twoją siłą napędową. Od zawsze ogromną motywacją dla mnie były sukcesy innych. Zwłaszcza tych, którzy już osiągnęli to, o czym ja marzyłem. Nie oceniałem ich i nie zazdrościłem, a szukałem w ich doświadczeniach wiedzy i mądrości, które traktowałem jako wkład w mój rozwój. W ten sposób odnajdywałem drogę do miejsca, w którym jestem. - pisze Łukasz Cybulski, trener personalny w swojej książce "13 prawd szczęśliwego życia".

Mając świadomość jak wiele korzyści przynosi nam docenianie innych, warto tę umiejętność rozwijać i wprowadzić w codzienne życie. Należy chwalić swoich bliskich, ale też okazywać serdeczność przypadkowo spotkanym osobom np. w sklepie, na ulicy. Szczery uśmiech, dodanie miłych słów po dziękuję, ciepła intonacja głosu lub miły gest potrafią zdziałać przysłowie cuda. Okazywanie szacunku innym wraca ze zdwojoną siłą. Warto doceniać i być taką osobą, której również się to należy.

Wyjątkowy rok 2020 warto rozpocząć od postanowień, które pozytywnie wpłyną na nasze funkcjonowanie w życiu codziennym. Listę kompetencji, których osiągnięcie pozwoli być szczęśliwszym oraz o docenianiu w szerszym kontekście przeczytamy w "13 prawd szczęśliwego życia", której autorem jest Łukasz Cybulski. O tym, jak odnieść sukces w życiu zawodowym i czerpać więcej z życia dowiemy się również oglądając jego program 13:13, emitowany o godz. 13:13, codziennie od poniedziałku do piątku na kanale YouTube. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 13 lutego.

Opublikowano: 2020-01-20

Źródło: FACE IT


Zobacz więcej wiadomościNapisz swój komentarz
Zobacz komentarze Czytelników

  • Szczęście innych twoją drogą do sukcesu

    Autor: fatum   Data: 2020-01-21, 18:17:51               Odpowiedz

    Osobiście doceniam takie gorące wiadomości ze szczerych chęci. Dziękuję Ci Łukaszu Cybulski za Twój program,którego pierwszy odcinek obejrzę 13lutego 2020roku na kanale YouTube. Program 13:13, godz.13:13 emitowany od poniedziałku do piątku będzie sukcesem,czego Ci go... Czytaj dalejZobacz więcej komentarzy