Gorące wiadomości

Nie żyje Judith Reisman, badaczka która zdemaskowała fałszerstwa Alfreda Kinseya

Judith Reisman, amerykańska badaczka znana z ujawniania prawdy o badaniach seksuologicznych Alfreda Kinseya, w których sfałszował zawarte w nich dane z zamiarem promowania perwersji seksualnych, zmarła w zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych.

Reisman urodziła się w 1935 roku Urodziła się w żydowsko-amerykańskiej rodzinie w stanie New Jersey w USA. W 1980 roku zdobyła tytuł doktora filozofii Wydziału Komunikacji Uniwersytetu Case'a i Western Reserve w Cleveland. Była także związana z Uniwersytetem w Hajfie w Izraelu. Zaczęła zajmować się problemem agresywnej seksualizacji w przestrzeni publicznej po tym, jak jej nieletnia córka została wykorzystana seksualnie.

Badając znane prace Alfreda Kinseya, amerykańskiego zoologa i seksuologa, doszła do wniosku, że jego teorie seksuologiczne są naukowo całkowicie bezpodstawne, ale przyczyniły się do rozprzestrzeniania się pedofilii w cywilizacji zachodniej.

Wraz z Edwardem Eichelem napisała książkę "Kinsey - seks i oszustwo", w której wyjaśniła, w jaki sposób Kinsey doszedł do swoich wniosków, fałszując dane. Kinsey i jego współpracownicy ankietowali więźniów, skazanych za przestępstwa seksualne i prostytutki, a następnie uogólniali uzyskane wyniki na całą populację. Jej zdaniem, tragiczne jest to, że choć Kinsey sformułował wiele fałszywych wniosków, to są one do dziś uważane za prawdy naukowe, a prace Kinseya stały się podstawą wiedzy przekazywanej młodzieży w ramach szkolnych programów edukacji seksualnej.

Reisman wykazała, że taka edukacja seksualna skutkuje przedwczesną seksualizacją dzieci, co prowadzi do różnych problemów psychologicznych.

Opublikowano: 2021-04-15

Źródło: wPolityce.pl


Zobacz więcej wiadomościNapisz swój komentarz
Zobacz komentarze CzytelnikówZobacz więcej komentarzy