Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Czy to normalne zjawisko?

  Autor: pawalec   Data: 2024-06-11, 08:25:07               Odpowiedz

  Witam,
  mam 34 lata, poznałem na portalu kobietę niewiele młodszą, ja trochę w życiu przeżyłem i widziałem, ona z tego co mówiła też, szczególnie źle podobno przeżyła ostatni związek, który już dawno temu zakończyła, ale niby ma sporo wątpliwości. Rozmawiało nam się wspaniale, sama przyznała, że dawno się tak nie uśmiała "do telefonu". Przez 3 dni pisaliśmy, aż się umówiliśmy, odniosłem wrażenie, że spotkanie przebiegło nieźle, a na pewno nie tragicznie, razem luźno zaplanowaliśmy kolejne spotkanie, wydawało mi się, że jest nim zainteresowana. Później rozmawialiśmy jeszcze kolejne 2 dni, choć ona podobno się rozchorowała, była obolała i z temperaturą, może trochę mniej pisała, ale widać było pewne zaangażowanie. Rzuciłem ryzykowny żart (który zdawało mi się również pozytywnie odbierze), po czym przestała odpisywać a nawet czytać wiadomości ode mnie, przywitałem się jeszcze kolejnego dnia. Wpadła mi w oko, dlatego tak mnie trapi ta sytuacja. Co o tym myślicie?  • RE: Czy to normalne zjawisko?

   Autor: fatum   Data: 2024-06-11, 09:41:47               Odpowiedz

   Myślę, że chciałbyś się już z nią ożenić. Ale to jest ryzykowne. Zwłaszcza, że ona milczy uparcie. Ryzykowne żarty są spoko.W czym może pomóc Tobie nasze pisanie? Jak myślisz?   • RE: Czy to normalne zjawisko?

    Autor: pawalec   Data: 2024-06-11, 09:49:31               Odpowiedz

    Szczerze mówiąc to nie wiem w czym może pomóc, ciężko mi zrozumieć taką strategię, tym bardziej, że kilka spotkań w życiu miałem z portali no i widac było własnie po spotkaniu, że z tego nic nie będzie, tu było ok, według mojej subiektywnej wprawdzie opinii ale jednak zbudowanej na jakimś tam doświadczeniu.    • RE: Czy to normalne zjawisko?

     Autor: fatum   Data: 2024-06-11, 09:57:56               Odpowiedz

     A czemu tak chcesz być w związku? Przecież relacje w związkach są często nietrwałe i niszczące nasze zdrowie.     • RE: Czy to normalne zjawisko?

      Autor: pawalec   Data: 2024-06-11, 10:08:51               Odpowiedz

      Cóż, faktycznie opisany przez mnie scenariusz nie wróży nic dobrego, ja sobie zdaję z tego sprawę.
      Znam różne przypadki stąd kilka opcji mi przychodzi do głowy, najprostsze są takie, że albo z jej strony nie było tego czegoś i się wymiksowała tak jak umiała, albo taki, że to dla niej swego rodzaju zabawa w kotka i myszkę, jednak ta opcja wydaje mi się mniej prawdopodobna z uwagi na to, że na spotkanie gnała przez całe miasto. Raczej nie wierzę w to, że obraziła się na żart nawet jeśli był nie ma miejscu.
      Reasumując przyjmuję, że jej nie podpasowałem, tylko forma z jaką mi to przekazuje jest jakaś taka... niedojrzała?     • RE: Czy to normalne zjawisko?

      Autor: fatum   Data: 2024-06-11, 11:07:01               Odpowiedz

      Ważne,że zdobyłeś doświadczenie i już potrafisz odkryć niedojrzałą osobę do relacji. Pozdrawiam. Powodzenia.     • RE: Czy to normalne zjawisko?

      Autor: mimbla1   Data: 2024-06-12, 13:31:47               Odpowiedz

      @pawalec

      Czy Ty aby nie dzielisz włosa na czworo?
      Toż tu nawet trudno mówić o jakiejś znajomości, trochę gadania, jedno spotkanie.
      Ja obstawiam, że ten Twój żart mógł zablokować skutecznie ciąg dalszy. Nie że żart był nie ok jako taki, bo na to nie ma recepty. Bardziej tak, że ewidentnie różni was poczucie humoru, a to wbrew pozorom może solidnie zniechęcić właśnie w czasie zaczynania znajomości. "Pokaż mi, z czego się śmiejesz a będę wiedział/a, czy będzie nam po drodze dalej".

      Czy niedojrzałość to nie za mocna ocena? Dojrzale czyli jak? Sms by Ci wystarczył? Czy może miała się z Tobą spotkać jadąc z drugiego końca miasta, żeby Ci powiedzieć, że "sorki ale mamy inne poczucie humoru i nic z tego nie będzie"? Może jeszcze wyjaśnić dokładnie, czemu uważa, że brak zgrania w kwestii poczucia humoru (albo cokolwiek innego) to coś, co dla niej jest ważne i dlaczego ważne, podbudować Cie, że tak ogólnie jesteś super coby uchowaj Boże Twoich uczuć nie zranić? Co by ona miała wykonać, żeby było dojrzale? Potraktować Cię niczym psychoterapeutka klienta?

      Może wystarczy zamiast tej domniemanej niedojrzałości zwykłe "coś jej nie podeszło, trudno się mówi i żyje się dalej" czyli, jak to u Boy'a "w tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz".

      Artykuł ma jedną wadę - wkłada do jednego worka normę i zachowania paskudne.
      O ile zniknięcie po jednym/dwóch spotkaniach to wydaje się nie być niczym zdrożnym, o tyle po 20 latach jest oczywiście wredne, tchórzliwe i paskudne i tu jak najbardziej w grę wchodzi niedojrzałość, tchórzostwo itp.
      Jeśli ktoś po kilku spotkaniach już z tą drugą osobą buduje przyszłość silnie się emocjonalnie angażując to raczej ten angażujący się ma problem, nie ten, co znika. Tak IMHO.     • RE: Czy to normalne zjawisko?

      Autor: fatum   Data: 2024-06-12, 17:08:44               Odpowiedz

      Moim zdaniem to artykuł jest super. Jak się tak głębiej zastanowić, to można nawet wysnuć taki, niepopularny na dzisiejsze czasy wniosek, że taki uciekinier daje osobie od której uciekł taką możliwość,że może sobie wymyślać przeróżne kombinacje tego słowa: dlaczego? U tej Kobiety z 20letnim stażem ujawniła się taka rzecz,że on chciał mieć dziecko, a ona nie chciała. Ważna rzecz. Bardzo ważna. Artykuł zachęca do myślenia. Moim zdaniem, to na pewno nie ma wad! Chyba, że sami chcemy na siłę widzieć wady nawet tam, gdzie ich nie ma. Ale wiadomo,że odbiór artykułu każdy może mieć inny. I warto też pozwolić innym [ tak myślę o sobie z wiadomych powodów], by mogli wyrazić swoje zdanie, przemyślenie,doświadczenie,itd. Bo kiedy piszemy,że artykuł ma jedną wadę, to warto dodać,że to jest tylko nasze odczucie, myślenie,itd. A ktoś inny nie musi się z nami zgadzać. Pozdrawiam i liczę na zrozumienie mojego wpisu. Dziękuję.     • RE: Czy to normalne zjawisko?

      Autor: pawalec   Data: 2024-06-12, 17:44:45               Odpowiedz

      Może jestem przewrażliwiony ostatnio na jakieś dziwne zachowania i faktycznie nie potrzebnie zastanawiam się nad każdym z osobna.
      Jakie byłoby dojrzałe zachowanie? Zależy od rzeczywistego powodu, ale może za bardzo mierzę swoją miarą a każdy ma swoją...

      Dziękuję za przedstawienie Waszego punkt widzenia     • RE: Czy to normalne zjawisko?

      Autor: fatum   Data: 2024-06-12, 22:17:29               Odpowiedz

      To miłe, że jesteś zadowolony. P.S. chętnie znów Ci pomożemy.-:)