Forum dyskusyjne

RE: Samotność i brak rozwoju

Autor: RubasznyBuzdygan   Data: 2023-06-07, 21:30:51               

Cześć Arturo.

Lokalizacja ciekawa, ale jak każda prowincja boryka się za pewne z tym, że młodzi pouciekali do miast i albo nie ma z kim gadać albo nie ma miejsc, w których tacy ludzie mogliby na siebie natrafiać choćby przypadkiem jak to się dzieje w miastach.

Pierwsze co mi się nasuwa na myśl, to że region jest rolniczo turystyczny a Ty jesteś po gastronomii. Jeżeli potrafisz ugotować coś dobrego staraj się wkręcić może w jakiś hotel, restaurację lub coś podobnego. Niekoniecznie jako kucharz, może concierge. Atuty pracy na recepcji, to kontakt z przeróżnymi przyjezdnymi. Każdy ma inną historię i charakter. Można poćwiczyć otwieranie ludzi i budzenie w nich zaufania a i język obcy czasem się podszlifuje.

Skoro to także rolniczy obszar można samodzielnie lub nawiązując współpracę z lokalnymi ludźmi spróbować sprzedawać lokalne produkty np. w internecie. Widzę, że w Sejnach jest sklep pszczelarski. Może macie tam jakichś bartników co się nie znają na internetach, więc mógłbyś odkupywać od nich i sprzedawać z marżą w necie albo turystom, ale nie przy drodze tylko w sposób bardziej zorganizowany.

Jak napiszesz coś więcej o sobie, będzie łatwiej doradzić konkretniej.

Co do dziewczyn, to nie wiem. Jak już wspomniałem w małych miejscowościach raczej ich niewiele zostaje po maturze. Możesz spróbować podjąć pracę w większej mieścinie i tam się rozglądać albo rozkręcić swój biznes i bywając w większych miastach poznać kogoś i ściągnąć do siebie. Nie jestem raczej typem, który szukałby laski na portalach randkowych, być może jestem z innej epoki, ale uważam że tam nie znajdziesz szczęścia, chyba że na jedną noc.. ale zdaje się nie tego szukasz.


Jedno i drugie wymaga kontaktu z drugim człowiekiem i umiejętności komunikacji. Jeśli z tym jest problem zacznij pracę gdzieś gdzie kontakt z człowiekiem jest nieunikniony tak abyś nie mógł się od tego migać (bo do pracy trzeba chodzić...podobno). Wytrwałość w działaniu spowoduje pożądane zmiany w Twoim zachowaniu a następnie w samoocenie i poczuciu własnej wartości.

W międzyczasie proponuję, aby użytkować internet w sposób świadomy, unikaj wchodzenia na Youtube, Netflix, Facebooki, instagramy i ogólnie społecznościówki. W nazwie mają coś pozytywnego "społeczność", ale to iluzja. Te serwisy doją nas z uwagi oraz energii i czasu, a ten ostatni jest najważniejszy. Zamiast tego szukaj źródeł, które ułatwią Ci osiąganie pomniejszych celów. Nie szukaj - 'jak być szczęśliwy', szukaj - 'jak sprawnie się komunikować','inteligencja emocjonalna', 'rozmówki angielskie'. Konkrety pomogą Ci osiągnąć małe cele na których zbudujesz drogę do dużych celów, w tym zadowolenie z życia.

Pamiętaj, nie ma jednej drogi do spełnienia w życiu. Ale każda z nich wymaga postawienia na niej kroku.

Przetraw i odezwij się jak będziesz miał pytania.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku