Forum dyskusyjne

RE: Jestem nikim. krupcia

Autor: mimbla1   Data: 2023-06-14, 14:06:36               

@mrrru
Herbata pochodzi z Azji południowo-wschodniej, tam rośnie dziko. Do Chin zawędrowała razem z buddyzmem ok. I wieku, do Japonii około VIII wieku czyli w okresie przyswajania elementów cywilizacji chińskiej. Ale to Japończycy podchodzą do herbaty tak bardzo rytualnie :) Tyle wykładu ogólnorozwojowego.

W słowach jest oczywiście całkiem solidny pies pogrzebany.

Oczywiście robiąc cokolwiek w pewnym sensie realizuję jakiś cel. Albo ileś celów, w tym te uświadomione oraz te, których świadoma nie jestem. Z zasady się nad tym nie zastanawiam, bo by szło zwariować analizując każde swoje działanie pod tym kątem.

Mnie zgrzyta funkcjonowanie zgodne ze sposobem ustawienia się do życia w modelu "cel - realizacja". Na poziomie zdecydowanie celów większego oraz dużego kalibru. Zapewne dlatego mi zgrzyta, że ludzie w ten sposób do życia ustawieni z jakiegoś powodu nader często stają się mało elastyczni w reagowaniu na zmiany bieżące i ten cel ich jakby zaślepiał. Stąd to skojarzenie karykaturalne z koniem z klapkami na oczach. U wielu takich ludzi w pewnym momencie do głosu dochodzi bożek konsekwencji czyli "zdechnę a zrealizuję, uszkodzę innych ale zrealizuję" i się robi niefajnie. A na końcu bożek robi swój ukochany dowcip czyli "zrealizowałeś i wcale nie jest tak jak sądziłeś, że będzie". Podobno bogowie jak chcą człowiekowi dokuczyć to mu pozwalają zrealizować plany, które tenże człek uczynił. :)

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku