Forum dyskusyjne

RE: Jestem nikim. krupcia

Autor: mimbla1   Data: 2023-06-11, 01:02:52               

@RB

Za innych się nie wypowiadam, mnie te mechanizmy co opisałeś są znane jak najbardziej. Te i wiele innych. Mało tego, zdaję sobie sprawę, że to, co proponujesz ma pewien sens powiedzmy porządkujący dla osób, które się z różnych powodów zagubiły, zaplątały, rozsypały. To na pewno. Dla niektórych, nie dla wszystkich.

Jeśli by jednak przejść piętro wyżej zauważymy, że kontrola nad własnym życiem to w ogóle bywa złudzeniem, a wprowadzana w nadmiarze szkodzi i wykrzywia. Własną sprawczość w iluś sytuacjach można spokojnie zawiesić na kołku czyli własną sprawczość to tylko miewamy i to w ograniczonym zakresie. I nie do końca w naszej tylko mocy jest zwiększanie tej sprawczości, trochę tak, ale trochę.

Poczucie bezpieczeństwa w życiu jest przeraźliwie subiektywnym czymś. I odnoszę po latach wrażenie, ze bierze się ono z zupełnie innych rejonów psyche niż jest skutkiem nakierowania się realizację uprzednio wytyczonych celów.

Pewność siebie uzyskałam zupełnie innym sposobem, poznawania siebie.

@mrrru ładnie to ujął, podroż może być fajna,cel może być wart podroży albo i nie. Radość z podroży dla mnie jest cenniejsza, nawet bez osiągnięcia tegoż celu.
Celem pana, który wynalazł znane wszystkim karteczki Post-it note, było stworzenie receptury bardzo mocnego kleju.Spencer Silver celu wytyczonego nie osiągnął...ale z tym słabym klejem, co mu wyszedł przypadkiem, wstrzelił się w 10-kę.:)

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku