Forum dyskusyjne

Jak znaleźć odpowiedniego seksuologa/psychologa?

Autor: chybaktos   Data: 2023-01-29, 16:39:47               

Cześć,

mam pewien specyficzny problem seksualno-płciowy i zależałoby mi na skonsultowaniu go z jakimś specjalistą/na psychoterapii. Jest to sprawa natury psychologicznej. Kłopot jest taki, że mój problem jest trochę skomplikowany i nie do końca wiem, jak znaleźć osobę, która miałaby jakąs wiedzę na ten temat i byłaby w stanie pomóc. Poza tym, sprawdzenie wszystkich psychologów/seksuologów w polsce osobiście nie brzmi jak najlepszy pomysł, bo nie mam nieskończonych funduszy.

W związku z tym, mam pytanie, czy ktoś wie może, w jaki sposób mogę znaleźć jakiegoś psychologa, który pasowałby konkretnie do mojego problemu? Np., jeśli jest jakieś forum w internecie związane konkretnie ze sprawami seksualno-płciowymi, gdzie możnaby uzyskać pomoc w znalezieniu odpowiednio wykwaliwikowanego psychologa, to nazwa takiego forum/adres internetowy na prawdę bardzo by mi pomógł. Wiedza o jakimś miejscu, gdzie możnaby bezpiecznie dobrać psychologa pod problem też bardzo by mi pomogła. Niestety jednak na stronach typu "znajdź odpowiedniego psychoterapeutę" nie za bardzo jest opcja odpowiadająca moim potrzebom.

Tak na prawdę, nie za bardzo wiem, jak się do tego zabrać, więc każda informacja znaczyłaby dla mnie na prawdę dużo. Zwłaszcza z tego powodu, że nie umiem wyszukać w internecie żadnych pomocnych informacji.

Na koniec dodam dla kontekstu, że jestem młodą osobą dorosłą. Ponadto, nie do końca chcę mówić konkretnie, jaki mam problem, ponieważ bardziej mi zależy na tym, by znaleźć odpowiednie miejsce (takie, gdzie ludzie siedzą bardziej w takich tematach), by o nim powiedzieć oraz nie do końca mam na ochotę o tym mówić jeśli nie jest to konieczne - a wydaje mi się ze tak jest tutaj.

Z góry dziękuję wszystkim, którzy mi odpowiedzą :)

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku