Forum dyskusyjne

RE: Kiedy się odezwać?

Autor: APatia   Data: 2022-08-27, 00:11:55               

ValidCode
"nie potrafię odnaleźć się w towarzystwie, nie potrafię się interesować też ludźmi. Ba! Nawet nie pamiętam ich imion ani nie wiem co robią. Próbowałem z poniektórymi osobami porozmawiać (z pracy i uczelni) ale czuję w sobie poważny brak zainteresowania daną osobą. Wkurza mnie również to, że nikt za bardzo się nie interesuje mną."

Z tego co piszesz wnioskuję, że wymagasz od innych tego czego sam nie chcesz dać. Do tego nie pamiętasz imion. To nie dobrze, ludzie lubią gdy się ich pamięta, zauważa.
Może po prostu ci "twoi" ludzie są dla ciebie nudni ...bo po prostu tacy są. Może nie interesuje ich to co interesuje ciebie.
Dla przykładu:
Ja bardzo lubię czytać książki o różnej tematyce. W poprzedniej pracy miałam kolegów którzy nie czytali. W obecnej jest kilku którzy wymieniają się ze mną informacjami na temat tego co ostatnio fajnego przeczytali.
Nie lubię sportu. Ogólnie bardzo mnie nudzi - no może poza olimpiadą w tv ;-) i boksem. Toteż gdy koledzy rozmawiają między sobą o piłce nożnej czy siatkówce, nie mam nic do powiedzenia. Kiedyś mi to przeszkadzało więc postanowiłam zrozumieć na czym polega ich fascynacja i zaczęłam pytać. Dla nich prawdopodobnie pytania były banalne (dla mnie nie bo kompletnie na sporcie się nie znam) i uwierz, że nie odczułam ostracyzmu. Byli bardzo zadowoleni, że mogą mnie doedukować :-)
Także myślę, że wiele zależy od Twojego nastawienia.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku