Forum dyskusyjne

Rozwód i przyrodnie rodzeństwo

Autor: Haricot   Data: 2022-06-19, 13:22:31               

Witam,

Po 6 latach od odkrycia zdrady, podjęcia próby ratowania małżeństwa, okazało się, że mąż nadal prowadził podwójne życie, co gorsza owocami zdrady jest ich dwójka małych dzieci. Gdybym sama ich znowu nie nakryła, mąż uyrzymywałby to w tajemnicy nadal, tworząc iluzję naszego udanego małżeństwa.

Postanowiłam złożyć pozew rozwodowy, mąż przyznał, że mnie już nie kocha, po 25 latach razem... że kocha tamtą kobietę i chce z nią żyć.. aczkolwiek dzieci nie chciał, jednak ona miała inny plan... nieistotne to już ;)

Musimy powiedzieć naszym dzieciom, 12 i 14 lat, że się rozstajemy oraz poinformować je, o tym, że mają przyrodnie rodzeństwo..

Czy ktoś z Was miał taką sytuację? O ile wiem jak przeprowadzić rozmowę na temat rozstania i rozwodu, to kompletnie nie wiem jak powiedzieć dzieciom o rodzeństwie i boję się ich reakcji..

Uważam, że dzielenia prawdy na raty jest złym rozwiązaniem. Sama dowiedziałam się o ich dzieciach później niż odkryłam, że nadal się spotykają. Od nowa musiałam przepracować szok, niedowierzanie, wejść w akceptację...

Z góry dziękuję za wsparcie!

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku