Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Dziewczyna z depresją - jak jej pomóc?

  Autor: BuriXon   Data: 2022-05-31, 22:33:19               Odpowiedz

  Witam Was wszystkich serdecznie. To mój pierwszy wpis na tym forum, nie znam go za bardzo, więc z góry przepraszam, jeżeli napisałem coś nie tak.

  Przechodząc do sedna sprawy i tematu wpisu - Od względnie dłuższego czasu spotykam się z dziewczyną, która mieszka 70 km ode mnie. Widujemy się w weekendy, właśnie skończyliśmy edukację oboje. Oboje mieliśmy względnie ciężko w życiu rodzinnym. Ja mam problem z alkoholem w domu. Chodziłem długo na terapie za dziecka i jako nastolatek i dziś lepiej radzę sobie z problemami. Moja dziewczyna niestety nigdy nie chodziła na tego typu spotkania. Zawsze radziła sobie świetnie, ale teraz od jesieni zaczęło robić się mocno słabo... Mówiła mi, że jesień to smutna pora i zawsze ma gorszy humor, ale ta jesień trwa za długo. Rodzina bardzo dużo od niej wymaga, wiecznie nie ma na nic czasu, ja sam nie byłem dla niej wystarczająco dobrym wsparciem i nie zawsze byłem w stanie jej pomóc albo coś doradzić. Było już tak źle, że zaczęła chodzić do psychiatry. Psychiatra przepisał jej leki - benzodiazepiny, ale to nie jest rozwiązanie. Pomaga jej to chwilowo nie zwariować i nie zapłakać się na śmierć, ale nie pomaga jej to żyć. Kilka dni temu było już tak źle, że zerwała ze mną bez ostrzeżeń i z nienacka mówiąc przy tym, że ona jest beznadziejna, że ściągnie mnie na dno i że powinienem być szczęśliwy z kimś innym. Ale ja nie chcę...

  Co powinienem zrobić? Jej rodzice niewiele wiedzą, a to w dużej mierze przez nich to wszystko się stało... Ja sam nie za bardzo mogę do niej przyjeżdżać bez zapowiedzi, bo to nie jest mała odległość, mam pracę, jej często nie ma w domu. Powinienem porozmawiać z jej rodzicami? Powinienem dać jej czas? Zapomnieć? Bardzo potrzebuję pomocy. Ratunku...  • RE: Dziewczyna z depresją - jak jej pomóc?

   Autor: fatim   Data: 2022-06-01, 09:24:59               Odpowiedz

   Wybacz ale, zazwyczaj nie jestem aż taki jednostronny w wydawaniu wyroków ale jeżeli nie jesteście długo sugerowalbym uciekać.
   Jeżeli ty od lat chodzisz na terapię i zaczynasz sobie radzić a ona nie...to nawet jeśli teraz by zaczęła to miną długie lata zanim zacznie być jej lepiej. Długie lata z kłótniami, atakami depresji i tym podobnymi kiedy to Ty będziesz musiał być silny za dwie osoby a jeśli nie będziesz to wszystko co wcześniej u siebie wypracowała będzie wracać.   • RE: Dziewczyna z depresją - jak jej pomóc?

    Autor: mimbla1   Data: 2022-06-01, 11:59:05               Odpowiedz

    Podobnie to widzę. Jest bardzo możliwe, że próby dalszego ratowania zakończą się tak, że dziewczynie nie pomożesz a sobie zaszkodzisz.    • RE: Dziewczyna z depresją - jak jej pomóc?

     Autor: BuriXon   Data: 2022-06-01, 14:08:07               Odpowiedz

     Dziękuję Wam. Dziękuję za odpowiedzi... Problem jest nowy. Dzisiaj wyszło szydło z worka. Dziewczyna zaginęła, ale zanim opuściła dom dowiedzieliśmy się z jej rodzicami, że na 99% wpadła w ręce sekty.... Opowiadała kiedyś o mężczyźnie innego wyznania, którego opisywała jako nieszkodliwego. Widziałem, że gość ją ewidentnie śledził. Był wszędzie tam, gdzie my. Jestem załamany... Ona jest mądra, ale poległa sugestii...     • RE: Dziewczyna z depresją - jak jej pomóc?

      Autor: Calmi   Data: 2022-06-01, 14:15:39               Odpowiedz

      Szybko powiadomcie o tym policję. Tzw sekty nie tylko sa szkodliwe same w sobie. Często wykorzystują nowych członków ,a nawet zajmują się handlem ludźmi.     • RE: Dziewczyna z depresją - jak jej pomóc?

      Autor: fatim   Data: 2022-06-01, 14:17:35               Odpowiedz

      "Ona jest mądra, ale poległa sugestii..."
      Kolejne głupie powiedzonko tak jak i szkolne "on jest mądry tylko leniwy"

      Tym tropem to cały świat jest mądry tylko polega na sugestii.

      Wybacz ale naprawdę uciekaj. Plus nic nie wiesz czy wpadła w ręce sekty czy poszła...gdzieś.