Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Jak poradzić sobie z wampirem energetycznym?

  Autor: Kornelia001   Data: 2021-11-26, 23:28:16               Odpowiedz

  Witam!
  Piszę, ponieważ mam pewny problem, który wykańcza mnie psychicznie. Moja kuzynka ma poważny problem ze swoim mężem. Pracuje on w otoczeniu kobiet. Monika jest o niego obsesyjnie zazdrosna. W każdym małym geście innej kobiety dopatruje się zdrady. Niestety stałam się jej powiernicą. Codziennie do mnie wydzwania i opowiada o swoich problemach. Oczekuje ode mnie porad. Mam tego serdecznie dosyć. Ja również mam domowe obowiązki po przyjściu z pracy i nie mam czasu, aby codziennie przez półtorej godziny wisieć na telefonie i wałkować ten sam temat. W ostatnim czasie przestałam reagować na połączenia, ale druga strona nie zrozumiała moich intencji. Chciałabym dać jej do zrozumienia, że ja mam również swoje życie i swoje problemy i nie chcę już słuchać wiecznych narzekań. Po takich rozmowach czuję się bardzo zmęczona, tak jakby uszła ze mnie cała dobra energia. Chciałabym powiedzieć jej wprost co myślę o naszych relacjach, ale z drugiej strony to moja kuzynka...i nie chcę jej urazić. Proszę o poradę, jak mogę odciąć się od toksycznej osoby tak, aby nie miała mi tego za złe? Będę bardzo wdzięczna.  • RE: Jak poradzić sobie z wampirem energetycznym?

   Autor: APatia   Data: 2021-11-27, 19:21:17               Odpowiedz

   Nie chcesz jej urazić więc niestety to się nie skończy.

   Z doświadczenia wiem, że najlepiej jest powiedzieć wprost. Na początku będzie pewnie zła, obrażona itp.ale z czasem jej przejdzie.  • RE: Jak poradzić sobie z wampirem energetycznym?

   Autor: Anielaa   Data: 2021-12-01, 20:21:56               Odpowiedz

   Tobie brak asertywnosci. Niepotrzebnie przypisujesz innym latke wampira energetycznego. Ona jest jaka jest, a Twoim obowiazkiem jest zadbac o swoje samopoczucie.