Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Obrażanie się

  Autor: APatia   Data: 2021-10-10, 23:28:02               Odpowiedz

  Dlaczego obrażanie się jest postrzegane jako coś złego, niedojrzałego, dziecinnego?
  Ludzie mówią, że ktoś "strzelił focha", co jest uznawane za zachowanie niedojrzałe, bo jest to obrażanie się z powodu czegoś błahego?
  Tylko kto ma prawo oceniać co dla obrażonego jest błahe a co nie?
  Czy obrażenie się na kogoś (w formie nieodzywania się do tego kogoś) kto sprawia ci przykrość - i tu zaznaczę że ta osoba dobrze o tym wie - nie jest czymś normalnym i uzasadnionym?
  Przecież w takiej sytuacji wiadomym jest, że nie chcemy mieć z taką osobą do czynienia więc ją ignorujemy. Za to osoba, która obraża drwi z nas dalej bo twierdzi, że strzelamy focha.

  Gdy ktoś stosuje na nas agresję słowną, umniejsza naszej inteligencji, czy umiejętnościom, my się odwracamy i odchodzimy bez słowa, a ta osoba zaczyna się śmiać i stwierdza że: przecież tylko żartowałem. Tylko, że takie żarty niekoniecznie muszą kogoś śmieszyć.
  Jak walczyć z takim zachowaniem żeby nie przypięto nam łatki osoby obrażalskiej?  • RE: Obrażanie się

   Autor: mimbla1   Data: 2021-10-10, 23:57:31               Odpowiedz

   Osoba, która w mniej więcej opisanych sytuacjach odwraca się i odchodzi bez słowa to osoba, która jednoznacznie pokazuje agresorowi, że nie zamierza się bronić.
   Agresor zostaje umocniony w swoim poczuciu bezkarności i niby czemu miałby zaprzestać "zabawy"?   • RE: Obrażanie się

    Autor: APatia   Data: 2021-10-11, 00:02:52               Odpowiedz

    Więc jak reagować? Kłócić się? Obrażać agresora tak jak on obraża nas?    • RE: Obrażanie się

     Autor: mimbla1   Data: 2021-10-11, 12:09:10               Odpowiedz

     APatia, jak reagować to temat - rzeka.
     Na poziomie najwyższej ogólności - bronić się. W sposób skuteczny względem danego agresora i w danych okolicznościach.
     Zasadniczo w piśmiennictwie zalecane jest wprowadzenie zachowań asertywnych. Które czasem działają skutecznie, a czasem wcale nie - albowiem asertywność nie jest patentem na sukces, jest tylko jednym ze sposobów tak zwanego stawiania granic.
     Z moich osobistych doświadczeń - jeśli czyjeś "żarty" mnie bolą/urażają to jest powód. Jest jakieś miejsce wrażliwe. Być może nadwrażliwe. Tym miejscem warto się zająć w ramach zwiększania samoświadomości. Oraz, jak się je już rozezna - warto wykonać skuteczny pancerzyk. Skoro ma się piętę Achillesową - wykonać stosowny "napiętnik".
     Metod reagowania na takie "żarty"jest multum. Ważne by reakcja byłą skuteczna czyli dostosowana do modelu agresora, sytuacji (ogólnie, inaczej traktujemy wrednego wujka, inaczej szefa w pracy) oraz, co ważne, do możliwości własnych i upodobań broniącego się. Jednemu poręczniej maczugą, inny woli paralizator a jeszcze inny wybierze wolno działającą truciznę :)
     Wyjście bez słowa i zerwanie kontaktów sprawdzi się jako-tako tylko jeśli da się to wykonać skutecznie. Jeśli nie - metoda fatalna, bo jak pisałam pokazuje agresorowi iż znalazł bezbronną ofiarę.Ten, mały kotek umie tylko uciec do spokojnego kącika, ale zawsze można go dopaść i podręczyć. Poradzenie sobie z taką sytuacją to - pozostając przy porównaniu do kotowatych - uświadomienie agresorowi iż ma do czynienia nie z małym zastraszonym kotkiem, ale z dorodnym tygrysem, którego naprawdę lepiej przestać ciągnąć za wąsy. Tygrysy tego nie lubią i choć mogą oddalić się iżby mieć spokój mogą tez zareagować inaczej :)     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-11, 14:17:26               Odpowiedz

      Mimbla1 nie chcem,ale muszem Ciebie pochwalić za ten wpis.No,lepiej bym nie nspisała.Serio.Podałaś prawie wszystko,co można zrobić z danym agresorem.Łał.Twoja samoświadomość mimbla1 rośnie jak na drożdżach.Osoby pokroju 40-latka mogą skorzystać z Twojego wpisu,jak im oczywiście wzrośnie samoświadomość.-:)Dobrze by było,aby jeszcze w tym roku.-:)*O innych się nie martwię.Są samoświadomi.Pozdrawiam.   • RE: Obrażanie się

    Autor: APatia   Data: 2021-10-11, 00:06:11               Odpowiedz

    Z doświadczenia wiem, że osoba która odwraca się, odchodzi i nie rozmawia z agresorem jest uważana za osobę obrażalską. Z kolei gdy zaczyna walczyć dostaje łatkę osoby kłótliwej.
    Jedyną osobą która za swoje zachowanie nie jest potępiona jest agresor, dla którego wszystko jest żartem.    • RE: Obrażanie się

     Autor: fatum   Data: 2021-10-11, 09:12:38               Odpowiedz

     APatia,a tym agresorem to jest Twój Kolega?,czy może szef?,albo ktoś z rodziny?     • RE: Obrażanie się

      Autor: APatia   Data: 2021-10-11, 20:05:36               Odpowiedz

      Fatum
      Mój kolega.
      Ogólnie wg mnie - i nie tylko - gość jest dziwny. Ma jakiś kompleks mesjasza i próbuje zbawić świat. Jest strasznie pedantyczny i upierdliwy - sam to przyznaje i twierdzi, że to silniejsze od niego. Wszystkim musi pomagać, jakby miał jakąś misję do spełnienia. Nawet jeśli ktoś tej pomocy nie potrzebuje i mu o tym wyraźnie mówi.
      Ludzie go chwalą, bo niby czemu nie skoro jest inteligentny, zaradny i koleżeński. Nie można powiedzieć, że nie.
      W ciągu ostatnich kilku miesięcy dużo ze sobą rozmawiamy i te rozmowy czasami dotyczą spraw prywatnych i intymnych.
      Tak czy inaczej, ja nie mam wobec niego żadnych oczekiwań, facet jest żonaty, twierdzi że szczęśliwie i potrafi mnie w tym utwierdzać opowiadając jak to świetnie się dogadują, nie kłócą etc. No super, brawo oni. Prywatnie po pracy jest ok. W pracy zaczynają się głupie żarty, ciągła krytyka - mam wrażenie, że ten człowiek widzi we mnie tylko wady i nie omieszka mi ich wytykać przy współpracownikach. Mówi mi, że muszę uważać na to co mówię, bo czasami zdarza mi się powiedzieć coś głupiego w towarzystwie itp. Zapytałam go w końcu dlaczego próbuje mnie zmienić?Mi nie przeszkadza,że jest pedantyczny czy upierdliwy. Przyzwyczaiłam się poza tym to nie je z nim żyję więc ogólnie mi to "dynda". A z jego strony słyszę ciągłe uwagi. Ostatnio, że jestem wobec niego opryskliwa, kiedy ja złego słowa na niego nie powiedziałam, a koledzy w pracy twierdzą, że strasznie się lubimy i to widać. Nie wiem o co mu chodzi ale nie zamierzam wysłuchiwać ciągłej krytyki.     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-11, 20:56:54               Odpowiedz

      Ja bym natychmiast powiedziała jego żonie,że jej mąż mnie uwodzi i myślę,ze by to poskutkowało.Zresztą tak to wygląda z boku.On szuka kontaktu z Tobą.I mówi byle co,aby mówić.To od Ciebie Pati zależy,czy on przestanie Ciebie rozkochiwać w sobie.Od Ciebie.Zresztą są tutaj Panowie:40-latek,czarnemysli,mrrru,Adamos325,to ich poproś o męskie wskazówki.Wiesz ja to umiem rozmawiać z takimi facetami,ale Ty jesteś za "miękka" i jest jak jest.Czekaj na pomoc mężczyzn z tego Forum.Pomogą Ci
      A jeszcze jest Jaspero.Pozdrawiam.Powodzenia.


     • RE: Obrażanie się

      Autor: APatia   Data: 2021-10-11, 22:19:35               Odpowiedz

      Raz że miękka dwa, że naiwna. Dlatego wolę zapytać. Ja bym bardziej niż na uwodzenie stawiała na jakieś znęcanie się psychiczne. Jeżeli uwodzi to chyba chce uzyskać odwrotny skutek takim zachowaniem.
      Co do jego żony to szkoda mi dziewczyny, bo jest naprawdę fajna. Tylko, to że powiem jej coś takiego niczego nie zmieni. Jest jej z nim wygodnie i mam wrażenie, że przymyka oko na niektóre zachowania.     • RE: Obrażanie się

      Autor: mimbla1   Data: 2021-10-11, 22:23:06               Odpowiedz

      APatia, w pewnym sensie sama sobie wykonałaś niewygodę. Gość jest dziwny to jest, zacieśnianie relacji z osobnikiem dziwnym na milę pachnie kłopotami.
      Ten kolega nie wydaje mi się być czystej wody agresorem...
      a wszelkie "sposoby na agresorów" w tej sytuacji raczej nie pasują, bo to Ty dopuściłaś nieodpowiedniego faceta do zażyłości nadmiernej.     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-11, 23:39:03               Odpowiedz

      ...." to Ty dopuściłaś nieodpowiedniego faceta do zażyłości nadmiernej".No,oczom nie wierzę,że mimblusia1 potrafi tak pisać?? Tak.Mimbla1 masz rację.APatia to wie.Tylko niestety nic z tym nie zrobi.Kto wtedy da Patii okruszki "miłości"??? Ty?     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-11, 23:46:15               Odpowiedz

      P.S. o tym Koledze to Patii pisze od dawna.To jest dopiero dziwna historia. Jednak jest ciekawa do pewnego stopnia.Panowie z Forum zamilkli.Nie lubią pomagać??? Może zmienią jeszcze zdanie? Super by było.-:)

     • RE: Obrażanie się

      Autor: APatia   Data: 2021-10-13, 21:42:41               Odpowiedz

      fatum
      "P.S. o tym Koledze to Patii pisze od dawna.To jest dopiero dziwna historia."

      No nie bardzo, bo znam go od...roku?" ;p
      Ale faktem jest, że często na takich trafiam. Nagminnie - bym rzekła.     • RE: Obrażanie się

      Autor: mimbla1   Data: 2021-10-12, 12:00:59               Odpowiedz

      @APatia
      bardziej niż na uwodzenie stawiasz na znęcanie się psychiczne? Pomijając sensowność analizowania kolegi to tak ogólnie jak ktoś chce się nad kimś poznęcać psychicznie bardzo często najpierw ofiarę uwodzi. Jakby zaczął od znęcania się to by ryzykował, że oberwie - najpierw sprawca ofiarę wyczuwa (nie każdy nadaje się na ofiarę, nadal na przykładzie kotowatych : sprawdza, czy to bezbronny kotek, złośliwy żbik czy dorodny tygrys) potem jeśli wyczuje kotka osacza i wikła w relację a dopiero tak urobioną ofiarę wykorzystuje dla zaspokojenia swych potrzeb. Sprawca nie oznacza idiota - nie nad każdym da się bezkarnie poznęcać, tak z marszu to ryzyko, lepiej grunt przygotować.
      Mówi Ci, że musisz uważać na to, co mówisz bo czasem zdarza Ci się powiedzieć coś głupiego w towarzystwie? A Ty go pytasz czemu chce Cię zmienić? Kurczę, wygląda na to, ze Cię nieźle zdołał wkręcić. Taki tekst sorki, ale zasługuje li tylko na krótką usadzającą ripostę. Tak moim skromnym zdaniem. Ale ja się na ofiarę do lat nie nadaję kompletnie.     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-12, 13:36:44               Odpowiedz

      Wiesz mimbla1 ja to bym nie pozwoliła APatii na niszczenie siebie samej.APatia ma szczęście,że jestem od niej daleko.Inaczej i ona i ten facio gamoniowaty straciłby pracę.Tego jestem pewna.Pa.     • RE: Obrażanie się

      Autor: czarnemysli   Data: 2021-10-12, 19:09:46               Odpowiedz

      "Z doświadczenia wiem, że osoba która odwraca się, odchodzi i nie rozmawia z agresorem jest uważana za osobę obrażalską. Z kolei gdy zaczyna walczyć dostaje łatkę osoby kłótliwej.
      Jedyną osobą która za swoje zachowanie nie jest potępiona jest agresor, dla którego wszystko jest żartem"

      Ooooo rany jak ja to dobrze znam. Dokładnie tak jest Ze mnie można sobie robić jaja ale gdy ja tekstem należycie niemiłym przywale to już to ja jestem wredny.
      APatia Jeśli nie potrafisz koleszce mocniej odpowiedzieć i wygarnąć jego wady, to widzę dwie opcje albo się zakochałaś albo nadwrażliwość Ci nie pozwala.
      Z drugiej strony prawdziwi przyjaciele nie zawsze tylko sobie słodzą. Ale również powinni mocno wytyczyć granicę której przekroczać sobie nie życzysz.
      Myślę że po Twoich mało wyraźnych sygnałach że Ci takie traktowanie nie odpowiada, gość faktycznie postanowił budować swoją aurę doskonałości, Twoim kosztem niestety.     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-12, 21:19:02               Odpowiedz

      Czarnemysli bardzo elegancki,przyzwoity wpis.Czytałam Ciebie z przyjemnością.Pozdrawiam i fajnie,że pomagasz.Tobie też świat pomoże.Tego jestem pewna i życzę Ci tylko dobra.     • RE: Obrażanie się

      Autor: czarnemysli   Data: 2021-10-12, 21:56:43               Odpowiedz

      Ważne by pogadać i pomagać sobie nawzajem.
      Dzięki. Również Pozdrawiam.     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-13, 10:07:08               Odpowiedz

      Pogadać tak.Obrażać nie!!!! Ktoś o małym doświadczeniu życiowym i niskiej wiedzy często nie jest w stanie pomóc.Jedynie może ujawnić swoje problemy.Dużo by można o tym pisać,ale po co? Taki 40-latek wszedł ze swoimi problemami i co? Poobrażał ludzi i nadal sądzi,że to inni mają problem,a on go nie ma.Z nim sobie nie pogadasz,bo trafisz w mur jego myślenia.I co ważne, to to,że on sobie dalej żyje w swojej iluzji "mądrości". Ti po co tutaj wszedł,skoro wszystko wie najlepiej? Niech książkę napisze.Poda swoje mądre rozwiązania na każdy problem.
     • RE: Obrażanie się

      Autor: mimbla1   Data: 2021-10-13, 12:52:59               Odpowiedz

      Ktoś o dużej wiedzy i dużym doświadczeniu życiowym często nie jest w stanie pomóc gdy szwankuje proces komunikacji werbalnej między nim a osobą, której chce pomóc.
      I osoba o dużej wiedzy i doświadczeniu życiowym z zasady jest to w stanie szybko wyłapać, taki brak prawidłowej komunikacji dwustronnej. Jeśli chce pomóc (naprawdę) to albo zaczyna od dostosowania się do osoby, której chce pomóc albo ...szybko się z pomagania wycofuje, by nie zaszkodzić.
      Po ludzku zaś - nie jest tak, że każdy się z każdym da radę dogadać, intencje tu nie są najistotniejsze.     • RE: Obrażanie się

      Autor: Czterdziestolatek   Data: 2021-10-13, 13:53:24               Odpowiedz

      Po raz kolejny zostałem przywołany do tablicy przez Fatum, która de facto w innym wątku pisze, że mam się od niej odczepić, co z grzeczności uczyniłem. Powiedz mi najmądrzejsza istotko na tej planecie czy próbujesz mnie sprowokować czy masz jakieś kompleksy na moim punkcie? Bo widzę, że znowu zaczynasz się mnie czepiać. Później znowu braknie Ci argumentów i będziesz mnie wyzywać od psychopatów. Piszesz, że poobrażałem ludzi, że sądzę iż wszyscy mają problem a ja go nie mam oraz że piszę że wszystko wiem najlepiej. Po prostu kłamiesz. Jeżeli to co napisałaś nie jest kłamstwem to przytocz proszę moje wpisy odpowiadając na trzy pytania.
      1. Które osoby tutaj obraziłem? ( proszę o cytat z mojego wpisu).
      2. Gdzie napisałem, że wszyscy mają problem, a ja go nie mam? ( proszę o cytat z mojego wpisu).
      3. Gdzie napisałem, że wszystko wiem najlepiej? ( proszę o cytat z mojego wpisu).     • RE: Obrażanie się

      Autor: czarnemysli   Data: 2021-10-13, 15:04:00               Odpowiedz

      Wywołany do tablicy, przebiegł szybciej niż do swojego tematu. Rozumiem że zależy Ci na zdaniu Fatum, zapewnia Ci stałe zajęcie w odpisywaniu, gdzieś czujesz się słuchany (czytany) podziękuj za to ładnie.
      Ale czy osoba Czterdziestolatka jest tak ważna by o niej mówić w każdym temacie??
      Litości!!     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-13, 16:30:23               Odpowiedz

      Pojaśniałe myśli

      O Fatum mam podobne zdanie jak Czterdziestolatek, tyle że z reguły ją ignoruję, żeby nie dawać jej uwagi, o którą zabiega prowokacjami.
      Jak zatem wytłumaczysz mój stosunek do tej użytkowniczki? :D     • RE: Obrażanie się

      Autor: czarnemysli   Data: 2021-10-13, 16:52:19               Odpowiedz

      Bo wam się już dawno znudziło kłócić :) Jeden musi się pilnować i ignorować, żeby znów się nie zaczęło, drugi nie może przestać pisać, by tylko udowodnić swoje.
      Ale jeden i drugi nie może powiedzieć że Fatum jest mu obojętna.
      To się nazywa mieć charakter chyba.     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-13, 17:02:35               Odpowiedz

      Fatum jest mi obojętna mniej więcej tak jak brzęczący komar nad uchem w momencie odpływania do krainy Morfeusza.
      Sytuacja na forum z mojej perspektywy wygląda tak:
      Koleżanka Fatum może pleść co jej ślina na jęzorek przyniesienie. W momencie, gdy ktoś próbuje ją pacnąć łapką, podnoszone jest wielkie larum.

      :)     • RE: Obrażanie się

      Autor: czarnemysli   Data: 2021-10-13, 17:10:32               Odpowiedz

      "Fatum jest mi obojętna mniej więcej tak jak brzęczący komar nad uchem w momencie odpływania do krainy Morfeusza."
      Wyparcie? ;)
      Nie wszyscy potrafią godnie znosić krytykę i tyle. Kto kogo obnaża? My Fatum czy Fatum nas?     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-13, 17:24:16               Odpowiedz

      Nie wyparcie, mości psychologu, tylko półżart, oznaczający, że koleżanka nie jest mi obojętna, tylko irytuje mnie swoją namolnością i bezczelnością, dzięki której pozwala sobie nieproszona wchodzić z buciorami w moje życie prywatne. Takich osób się albo unika, albo pstryka skutecznie w nos z nadzieją, że zajmą się swoimi sprawami. No, chyba że ktoś ma potrzebę skupiania na sobie uwagi z powodu deficytów, wówczas Fatum sprawdza się doskonale.     • RE: Obrażanie się

      Autor: czarnemysli   Data: 2021-10-13, 17:34:20               Odpowiedz

      Na razie największą uwagę skupia 40letni, też mi z tym źle :)
      Nie śledzę forum od początku ale fakt przebywania Ciebie tutaj z dużym prawdopodobieństwem świadczy że i Ty o sobie coś pisalaś. Zatem czy można mówić wtedy że ktoś wchodzi z buciorami w życie prywatne.
      Nasze życie przestaje być prywatne w chwili rejestracji na tym forum.     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-13, 17:45:25               Odpowiedz

      Skoro tylko o Fatum piszę w ten sposób, oznacza to, że jej sposób kontaktu i uzyskiwania informacji, jest inny, niż pozostałych.
      Przykład z nie tak dawna to jakaś uwaga o wibratorach. Tłumaczyć kobiecinie jak jest, opowiadając o swoim życiu intymnym, czy potraktować jak zaczepnego głupca i zignorować? :)     • RE: Obrażanie się

      Autor: czarnemysli   Data: 2021-10-13, 18:30:43               Odpowiedz

      Jeśli ktoś się gotuje na sposób zdobywania informacji, to nie wyklucza że te informacje mogą się okazać celne.
      A o życiu intymym mów, jak tylko masz taką potrzebę.
      Nie będę podsłuchiwał     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-13, 18:43:52               Odpowiedz

      Błagam, darujcie sobie te banały.
      Irytuje mnie (ale nie nazwałbym to gotowaniem) wypisywanie bzdur na mój temat przy jednoczesnej niewiedzy, i fakt, że aby jej odpowiedzieć musiałabym zejść na temat, o którym nie chce mówić w tym akurat towarzystwie, a co za tym idzie nie jestem w stanie udowodnić, że wyrocznia się myli. Są pewne granice, po przekroczeniu których delikwent w spódnicy powinien poznać swoje miejsce.

      Zupełnie niechcący ta dyskusja wpisuje się w temat. :)     • RE: Obrażanie się

      Autor: czarnemysli   Data: 2021-10-13, 19:13:51               Odpowiedz

      Kiedyś to chyba właśnie Fatum mnie zapytała czy widzę różnice forum a real.
      Teraz chyba wiem o co jej chodziło.     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-13, 19:25:16               Odpowiedz

      Wobec tego nie widzę również powodu, by besztać czterdziestolatka, że zbyt daleko się posuwa. A już na pewno nie widzę powodu, by przypisywać mu psychopatię.
      Poza tym forum, piszę lub czytam jeszcze dwa. Na jednym z nich Fatum już dawno zostałaby zbanowana (absolutnie tego tutaj się nie domagam). I nie jest to forum dla psychopatów, a dla ludzi z rzeczywistą, nie wydumaną wiedzą.

      I żeby nieco złagodzić odbiór - to tylko moje uwagi, nie walka z kimś.

      Pozdrawiam.     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-13, 19:36:23               Odpowiedz

      TresDiscret taka jesteś pewna,że nigdy nie ddostaniesz bana? Jesteś tego pewna? Na 100 procent? Czas pokaże,bo Czas jest Sprawiedliwy.P.S. TD jesteś czujna,ale to nie zawsze pomaga.Pozdrawiam i cieszę się,że tak mądrze i z miłością piszesz o mnie.Dziękuję.P.S.2 myślę,że już po tym Twoim wpisie to 40-latek przyśle Ci kwiaty przez posłańca.Pa.     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-13, 19:41:39               Odpowiedz

      Głupiutkaś Fatum straszliwie.
      Już jakiś czas temu pytałam, czy na tym forum istnieje możliwość usunięcia konta przez moderację na prośbę użytkownika. Zatem czyń swoją powinność i zgłaszaj. Będę wdzięczna.
      Zupełnie nie jestem do tego miejsca przywiązana.     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-13, 20:00:59               Odpowiedz

      Powiem Ci coś o Tobie. Ciągle zmieniasz pracę.Nieustannie krytykujesz ludzi.Nie masz Przyjaciół.Nie lubisz mimbli1.Ogólnie nie lubisz siebie.Chwilowo nie chorujesz poważnie.Nie spotykasz się z ludźmi,bo ich nie lubisz.Mi na tym Forum zawsze źle życzyłaś.Kobieto ratuj swoją Duszę.Ciało już nie zdążysz.Wróć do swojego hobby.Zmień dietę.I ucz się Asertywności,ale tej z 5levela.Życzę Ci dobrze.Jestem Osobą Wierzącą jakby nie było.I jestem dumna,że nie ukrywam się ze swoją wiarą w Boga.Przeżyją moim zdaniem tylko wierzący.Pozdro.     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-13, 20:17:58               Odpowiedz

      :))

      Zmieniłam pracę raz w życiu.
      Krytykuję tylko Ciebie, co uważam jest uzasadnione, nie licząc zamykania działalności gospodarczej, również raz w życiu i pracy jako modelka w wieku 17 lat.
      Mam przyjaciół. W czwartek idę z nimi na koncert do filharmonii.
      Bardzo cenię mimblę za mądrość i wiedzę, ale nie rzucam się z tą informacją po każdym jej napisanym poście.
      Nigdy Ci źle nie życzyłam.
      Jestem zdrowa.
      Odżywiam się stosunkowo zdrowo. Nie pije, nie palę.
      To o wierze i Bogu pominę.

      To co napisałaś jest dokładnie tym, o czym wcześniej mówiłam. W dużej mierze projektujesz, moja droga.     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-13, 20:20:21               Odpowiedz

      Errata:

      Zmieniłam pracę raz w życiu, nie licząc zamykania działalności gospodarczej, również raz w życiu i pracy jako modelka w wieku 17 lat.
      Krytykuję tylko Ciebie, co uważam jest uzasadnione

      :)     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-13, 20:35:14               Odpowiedz

      Masz tylko znajomych,a to zasadnicza różnica.Gdy lubimy ludzi,to wszystkich.Ty jjakoś wybiórczo funkcjonujesz.Dziwne.P.S.TresDiscret,czy Ty chwalisz kogokolwiek w swoim życiu? Mimbli1 nigdy tutaj nie pochwaliłaś i tego jestem pewna.Przypomnę Ci zasadę psychologiczną===zasada wzajemności.Znasz? To poznaj i stosuj.Polecam.Pomocna jest w życiu.Nawet w Twoim.-:)*^*
     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-13, 21:22:10               Odpowiedz

      Widzę, że nie ustajesz w próbach dyskredytacji, mimo że udowodniłam Ci jak jesteś omylna w kwestii mojego prywatnego życia. Zauważ, że ja oceniam tylko to, co mi dostępne, nie bawię się we wróżkę i nie wypowiadam autorytatywnie o sprawach, o których nie mam bladego pojęcia.
      Znajomym nie zwierzam się z własnych problemów, znajomi nie podają mi ręki w trudnych dla mnie momentach. Mam ich, dlatego nie mam potrzeby otwierania się na forum. I piszę o tym nie dlatego, by wykazać się wyższością, tylko byś zrozumiała, farmazonisz.

      To, czego nie znam, poznam w odpowiednim momencie.

      O chwalenie to trzeba by właśnie przyjaciół zapytać. I dzieci.     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-13, 21:27:17               Odpowiedz

      "Mam ich" - znaczy się tych ludzi, co ich za przyjaciół uważam.
      No, ale za chwilę się okaże, że nie wystarczy uważać. Trzeba mieć to na piśmie, przypieczętowane krwią i śliną.
      :)     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-13, 21:32:08               Odpowiedz

      Poproś czarnemysli,aby Ci wyjaśnił kim są znajomi,a kim przyjaciele?Pomoże Ci.Serio.     • RE: Obrażanie się

      Autor: mrrru   Data: 2021-10-13, 21:38:43               Odpowiedz

      OMG

      Jak fatum kogoś nie sprowokuje do tłumaczenia, że nie jest wielbłądem, to przynajmniej jest dyskusja o fatum jako takiej. Jakby nie było ciekawszych tematów. :-)

      Chciałem tylko powiedzieć że moja kochana Tres jest mądrą i świadomą osobą. Do tego piękną ciałem i duchem. Jest też ostrożna w ocenie. Nie rozdaje przez to nic nie wartych głasków. Za to jak pogłaszcze - to klękajcie Narody!     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-13, 22:03:08               Odpowiedz

      Mrrru to się ożeń z tym Ideałem.A Ty tylko ją wpędzasz w lata zastoju cokolwiek to znaczy.P.S. chętnie zatańczę na Waszym weselu i gruubą dam kopertę.Bardzo grubą.To będzie najgrubszy prezent.Pozdro
     • RE: Obrażanie się

      Autor: mrrru   Data: 2021-10-13, 22:22:29               Odpowiedz

      Nie wierzę w ani jedno Twoje słowo w tej sprawie. Wesele miałaś mi zorganizować z Bezogonkiem i Ci się basenu nie chciało wykopać. Po prostu w kwestii wesel jesteś niewiarygodna. Też.

      Kopertę przelej na fundację Dymnej, albo Ewy Błaszczyk.

      Z Tres jesteśmy ustawieni do końca życia. Jak jeden prymus (prymus to jest taka kuchenka, ale to chodzi o "prymus inter pares", czyli taki dostojnik kościelny) zobaczył te freski co to nimi Tres ozdabia płotki, to zaraz powiedział, że Tres jest jak anioł. A nawet lepsza od anioła powiedział. Anioł to jest taki Michał, co był malarzem sufitowym - tylko, że już nie żyje. I ten Anioł pomalował kiedyś sufit w kaplicy Sekstyńskiej, ale czegoś tam nie domalował, a coś namalował źle i Tres będzie to teraz po nim poprawiać, a może wniesie trochę świeżości, bo ma wolną rękę. To znaczy ma talent i rękę szybką, ale chodzi o to, że może po tym Aniole poprawiać po swojemu. W nagrodę możemy sobie wziąć ze skarbca Watykańskiego tyle złota, ile uniesiemy - tak, że z tą kopertą to trochę słabo, rozumiesz.     • RE: Obrażanie się

      Autor: czarnemysli   Data: 2021-10-13, 22:31:29               Odpowiedz

      To oni są forumową parą? Ja też chce :)     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-14, 16:24:08               Odpowiedz

      Kiedyś TresDiscret zazdrosna o mrrru [nie powiem,ale miał rwanie u kilku Forumowiczek,nie podam nicków] wyjęzyczyła się z dumą,że ona zna mrrru w Realu.Potem tego bardzo żałowała,bo niestety tutaj nie ma możliwości usuwania swoich wypocin.Napisałeś/napisałaś i Twój wpis będzie tkwił na zawsze lub do rozwiązania działalności Forum.Regulamin Forum ostrzega przed tym.Warto się zastanowić,co piszemy.I tak teraz wiemy,że mrrru i TD są znajomymi poza tym Forum.Jeszcze od siebie dodam,że ja przez dłuższy sądziłam,że mrrru jest Kobietą,bo jej wpisy były takie kobiece.Potem mrrru zapewniał mnie,że jest facetem i teraz prawdę zna tylko TD.Może ją zapytaj,o ile to Ciebie interesuje,czy mrrru to baba,czy facet.     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-14, 16:53:29               Odpowiedz

      Głupiutka Fatum

      O mojej realnej znajomości z Mru napisałam, żeby wytrącić Cię z głupiej narracji, którą tu prowadziłaś właśnie o mojej rzekomej zazdrości. Ta informacja miała świadczyć o tym, że jesteśmy kumplami. Gdybym koniecznie miała być zazdrosna, to byłabym o żonę. Byłoby to przynajmniej jakoś uzasadnione. Miało Ci to też uświadomić, jak bardzo się mylisz w ocenie sytuacji i że życie nie rozgrywa się na forum, dlatego nie możesz wyciągać wniosków na podstawie tego, co Ci się wydaje po przeczytaniu kilku postów. Nawet jeśli jesteś w 100% przekonana, że to prawda.

      Zaprosiłam tu kota po lekturze jednego z wątków, w którym dość szeroko wypowiadała się Mimbla. Autor i ona zrobili na mnie wtedy bardzo pozytywne wrażenie i uznałam, że mru, jako jedna z mądrzejszych osób, jakie znam,mógłby coś również od siebie dodać.

      Kolejny raz udowodniłaś, że jesteś podlotkiem z fiu-bździu w głowie.

      Przyznam jednak, że dziś szczerze mnie rozbawiłaś (nie pierwszy raz zresztą) i zaśmiałam się w głos po przeczytaniu tych pierdółek. :))     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-14, 22:50:40               Odpowiedz

      Nie rozmawiałaś z Wszystkimi Forumowiczami więc nie znasz ich zdania na Twój temat.Dlatego oddaję Ci ten termin: głupiutka,bo zdecydowanie lepiej pasuje i przylega ciaśniej do Ciebie TD. Tak: głupiutka lepiej na Tobie leży.Ale jestem Ci wdzięczna w imieniu czarnemysli,bo potwierdziłaś wreszcie jakiej płci jest mrrru.Dziękuję Ci serdecznie.Serio wolę pisać z mrrru jako mężczyzną.-:) P.S. a to z kolegą nie możesz wziąć ślubu? Pewnie traktuje Ciebie mrrru jak zwykłą znajomą,a tylko Ty mianowałaś go już Kolegą?Ale to można zmienić.Serio.Głupiutkie są w cenie.Ale Ty to TresDiscret doskonale już wiesz.Pa.     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-15, 08:04:16               Odpowiedz

      Myślała, myślała i wymyśliła...

      Czy fatumkowy, mało lotny głupolek zdaje sobie chociaż sprawę z tego, że to, co innym przypisuje, sporo mówi o niej?
      "Pewnie" jest partykułą, mówiącą o domysłach. Te domysły mają mniej więcej taką wartość, jak stwierdzenie: "Pewnie Hefalumpy żyją w lasach w strefie podzwrotnikowej i odżywają się larwami elfów". ;))

      Miłego dnia :)     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-15, 09:05:02               Odpowiedz

      Lepiej poproś o pomoc mrrru,by pomógł Tobie,abyś wreszcie na jakimś poziomie dała mi odpowiedź.Chwilowo nie dajesz takich odpowiedzi.Proś o pomoc mrrru.Przecież napisałaś,że weszłaś tutaj z powodu mrrru,który zachwycił Ciebie swoim pisaniem.Mimblę1 też pochwaliłaś,ale skupiamy się na mrrru.P.S. przyznaję,że IQ mrrru nie jest niższe od mojego,ale wyższe też nie jest.-:)     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-15, 09:42:12               Odpowiedz

      Zejdź już z tego Kota, bo moja niechęć do Ciebie ma z nim tyle wspólnego, co produkty twojego mózgu z mądrością.
      Masz ewidentny problem z czytaniem ze zrozumieniem, dlatego moje gadanie jest jak dialog dziada z obrazem.

      Poprosiłam Mru o coś przeciwnego, niż mi polecasz.

      Jak zrozumiesz,że nie jestem Tobą, nie myślę jak Ty, nie reaguje jak Ty i nie boli mnie to, co Ciebie, to może przestaniesz robić z siebie pajaca, usilnie próbując mi wbić szpilę w zadek.

      Samozwańcza Doskonałość jest tylko małym, zabawnym, mylącym się ponadprzeciętnie często, niewiele rozumiejącym babolkiem, który swoją zazdrość przypisuje innym. :)
      Jeśli ktoś tego nie widzi, to chyba jedynie współczuć należy.:)


      Baw się dalej sama.

      :)     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-15, 10:22:49               Odpowiedz

      Zanim odejdziesz w moje zapomnienie,to moja Droga TD napisz,co cenisz u mężczyzn,a co cenisz u Kobiet.Prawda jest taka,że chcę z Tobą rozmawiać,ale Ty się lubisz obrażać i mówić,że to inni się obrażają.Podaj swoje upodobania związane z rodzajem żeńskim i męskim.Ok?Masz w ogóle swoje zdanie w tym grząskim temacie?I oczywiście nic o tej naszej rozmowie nie mów mrrru.Masz rację.On nie musi tego wiedzieć.-:)P.S. myślę,że Adamos325 mógłby się dołączyć tutaj do nas.Jakie masz zdanie o Adamosie,Moderatorze Społecznym?Zechcesz powiedzieć kulturalna TD?-:)
     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-15, 11:17:16               Odpowiedz

      Widzisz jaka jest różnica między nami?
      Ja proszę, by mi nikt nie pomagał, Ty wołasz o wsparcie Moderatora pod przykrywką ciekawości, co o nim myślę.

      Tym oto jednak zachęciłaś mnie do dalszej konserwacji. :)     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-15, 13:01:50               Odpowiedz

      Co cenisz u Kobiet? Czego nie tolerujesz u mężczyzn? Już 5raz zadaję Ci proste pytanie,a Ty unikasz odpowiedzi.Czemu taka jesteś zamknięta na ludzi?Napisz tak,jakbyś chciała,abym ja napisała Tobie.Dasz radę?-:)Zosiu-samosiu? P.S. ja ciebie wcale nie zachęcałam.Było wręcz odwrotnie.,:)Moim zdaniem,aby był ambaras to dwoje ludzi musi chcieć naraz/jednocześnie.Może być tylko mentalnie na początek!-:)     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-15, 13:57:27               Odpowiedz

      Skoro nie zachęcasz, to nie zachęcaj.
      Skup się na tych, którzy Twojej uwagi i wygadania się potrzebują.
      Korzystam z prawa do wyboru partnerów do tego typu rozmów. Znajduję ich w realu. Moje życie i moje preferencje to nie Twój interes.     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-15, 14:34:18               Odpowiedz

      Uspokój się TD pisz i nie marudź.Dam Ci fory lepsze od tych partnerów z życia Realnego.Ok? Pisz i nie strzelaj focha.Ok?-:).     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-15, 15:07:20               Odpowiedz

      Czego nie rozumiesz w "skup się na tych, którym potrzebna Twoja uwaga"?, Ględzioło? :)
      Wygrzeb jakiś wątek z odmętów i tam się wykazuj, skoro Ci się nudzi.     • RE: Obrażanie się

      Autor: APatia   Data: 2021-10-15, 15:50:32               Odpowiedz

      Czy ktoś z was się wreszcie poświęci i obrazi - bądź strzeli focha - żeby zakończyć tą dysputę? ;p     • RE: Obrażanie się

      Autor: mimbla1   Data: 2021-10-15, 16:08:03               Odpowiedz

      Jak znam forum kiedyś tak :) jeśli chcesz jako autorka wątku mogę to wykasować w ramach moderacji na życzenie:)     • RE: Obrażanie się

      Autor: APatia   Data: 2021-10-15, 20:48:56               Odpowiedz

      mimbla1
      Szczerze to mi na tym nie zależy. To nawet śmieszne jest ;p     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-17, 10:05:17               Odpowiedz

      Większej kłamczuchy niż Ty APatia to ja nie znam.Chcesz zlikwidowania wątku i dalej piszesz stawiając infantylne pytania.Szok.Po prostu szok niedzielny.-:)Dziwi mnie tylko,że tak mało osób z Tobą pisze.Wiem!dlaczego tak jest! I mają rację!     • RE: Obrażanie się

      Autor: APatia   Data: 2021-10-17, 23:00:45               Odpowiedz

      Fatum
      Ty masz jakiś dysonans poznawczy?
      Gdzie ja napisałam, że chcę zlikwidowania wątku?
      ps. wolę żeby pisało ze mną mało osób ale żeby pisały na temat. W przeciwieństwie do ciebie stawiam na jakość a nie ilość.     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-18, 09:32:46               Odpowiedz

      Zapytaj mimblę1.I czytaj każdy wpis ze zrozumieniem.Ok?!     • RE: Obrażanie się

      Autor: mimbla1   Data: 2021-10-18, 11:42:25               Odpowiedz

      Wywołana do tablicy uprzejmie informuję, że Apatia nie wyraziła chęci zamknięcia ani zlikwidowania tego wątku.     • RE: Obrażanie się

      Autor: APatia   Data: 2021-10-18, 14:51:45               Odpowiedz

      Fatum
      Jak widzisz, ja nie mam problemu z czytaniem ze zrozumieniem. Czy możesz to samo powiedzieć o sobie?     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-18, 15:56:27               Odpowiedz

      APatia mogę,jak będę mogła być traktowana tak jak innych traktuje mimbla1 lub ktoś inny,kto usunął już moich dzisiaj 10 wpisów: do mrrru,123she i to jest ta prawdomówność Moderatorów lub innych usuwaczy.Skoro moje wpisy są be,to ok.Rozumiem.Murzyn zrobił swoje i może teraz odejść.Ok.     • RE: Obrażanie się

      Autor: APatia   Data: 2021-10-18, 22:52:55               Odpowiedz

      A może zamiast "strzelać focha" trzeba jednak się zastanowić czy twoje usunięte przez moderatorów wpisy nie zawierały treści niedozwolonych?     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-19, 09:34:54               Odpowiedz

      Niech je wrzucą ponownie i Ty z Kolegami z pracy i z Szefem ocenisz.Może tak być?APatia Ty nadal w bajki wierzysz.Empaty nikt nie lubi.Wierzących nikt tutaj nie lubi.APatia przejrzyj na oczy,ale dla siebie to zrób.Ja co potrzebuję,to wiem.To tyle.Baw się dobrze.W "porządnym" Środowisku.Inne Fora,by Ciebie nie zaakceptowały tak dobrze,jak tutaj miałaś.Niestety nie doceniłaś tego,co dostałaś i podobnie jest ze mną.Nie doceniłam możliwości pobytu tutaj i mam,co mam.Na własne życzenie.Cóż.Bywa.Pa.Empatycznego życia Ci życzę.Pa.     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-15, 16:25:00               Odpowiedz

      APatia

      Chwilowo nie jestem zdolna do poświęceń, więc chyba warto skorzystać z propozycji mimbli ;)     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-15, 20:45:08               Odpowiedz

      TresDiscret zgadzam się z Tobą.Wywalić cały wątek APatii.Koledzy z jej pracy,którzy go czytają nie będą już mieli rozrywki w pracy.I dobrze.W pracy się pracuje,a nie romansuje jak APatia i jeszcze niewiniątko z siebie robi.Wywalić wątek! Jestem za!     • RE: Obrażanie się

      Autor: APatia   Data: 2021-10-15, 20:57:01               Odpowiedz

      Fatum-Obrońca plemników z mojej pracy. Zadziwiające, że kobieta która chce normalnie pracować ale nie może przez głupie docinki ze strony grupy samców - którzy zazwyczaj tylko w grupie czują się zaje-fajni, bo poza nią sensownego zdania nie są w stanie sklecić - jest oskarżana przez inną babę o romansowanie.
      Przez ludzi o tobie podobnej logice Fatum, niedługo kobieta nie będzie mogła się w pracy nawet odezwać do faceta, bo...pewnie go molestuje werbalnie siła nieczysta ;p

      Ja nie wiem gdzie ty pracowałaś ale na pewno nie w branży budowlanej, gdzie na jedną kobietę przypada 20 chłopa...lub więcej.     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-16, 16:41:35               Odpowiedz

      APatia jeszcze raz napiszę Ci dużymi literami.W pracy się pracuje! W pracy się nie romansuje!!!!!!!!! P.S. i od razu pisze dla TresDiscret,że tym ostatnim wpisem pokazała swoją Inteligencję inaczej.Sfrustrowana Istota i w dodatku nikogo nie lubi.Żal mi Ciebie TD.Serio.A mimbla1 kiedyś Ciebie broniła.Chyba teraz ma dowód,czarno na białym.Twoje "niskie" wpisy.Są zapewne zachętą dla potencjalnych ludzi,którzy tutaj mogą zajrzeć.Brrrr.

      ....())))......!     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-16, 17:22:14               Odpowiedz

      Fatum

      Zapewniam, że zdaje sobie sprawę z tego, że mój ostatni wpis, jak i pozostałe w tym wątku, nie są najwyższych lotów. Być nie muszą, by być adekwatne do Twojej twórczości. Nie wiem natomiast, czy cokolwiek mówią o mojej inteligencji

      Masz rację, że nie lubię nikogo, ale tylko w sytuacji, kiedy Fatum = nikt. W przeciwnej - żaden mój wpis o tym nie świadczy, więc wciąż mamroczesz.

      W wątku Apatii nie znalazłam żadnych treści mówiących o jej romansowaniu, a przynajmniej nic, co by wskazywało na taką chęć. Wiem, co znaczy praca w grupie mężczyzn i zapewniam, że sytuacje bywają niefajne i nie mają podtekstu towarzysko-seksualnego, a raczej wynikają z chęci udowodnienia swojej wyższości nad "babą".

      To, co piszesz w temacie, moim zdaniem, świadczy o tym, że nigdy nie pracowałaś, dlatego operujesz jakimiś truizmami typu "w pracy się pracuje".     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-16, 20:25:45               Odpowiedz

      TD no,czy Ty mądra jesteś? Zamiast napisać APatii,że się nic nie stanie jak będzie ciągle mieliła języczkiem w pracy,to tego nie uczyniłaś.Ale do krytykowania mnie,to jesteś pierwsza.Biegniesz tak szybko,że możesz kiedyś sobie nóżki połamać.-:) To,czy ja pracuję,czy pracowałam nie ma nic do rzeczy.Ważne jest,że wiem jak obiboki różne w Polsce pracują.I nie zamierzam się Tobie tłumaczyć skąd i co wiem.Ok? Tobie TD też polecam dobrze pracować.Ok? Zatem pracuj,nie romansuj i nie pisz głuuupotek tutaj.Serio.Tutaj są jednak ludzie i czytają.A może nawet i zapamiętują to,co Ty TD piszesz.Pa.     • RE: Obrażanie się

      Autor: APatia   Data: 2021-10-16, 21:07:44               Odpowiedz

      Fatum
      Myślę, że pracowałaś w jakimś korpo gdzie dobre relacje z współpracownikami nie miały znaczenia.
      My w pracy pracujemy ale też rozmawiamy ze sobą na różne tematy - także prywatne. Dzięki temu buduje się relacje i zaufanie. Potem gdy siadamy do wspólnego projektu dużo łatwiej jest się dogadać, jest miło, nie siedzimy ze sobą jakbyśmy mieli kije w dup*e.
      I nikt nie powiedział, że rozmawiamy wtedy kiedy powinniśmy pracować. Każdy wyrabia się ze swoimi zadaniami. Często do pracy przychodzimy pół godziny wcześniej, jemy śniadanie, w południe jemy wspólnie posiłki - bo tak, firma zapewnia nam obiady, a także organizuje dużo imprez integracyjnych.
      Także, może dla ciebie to szok Fatum, ale ludzie w pracy nie tylko pracują. Ludzie też ze sobą rozmawiają.
      Nie rozmawiamy ze sobą gdy wracamy do domów. Wtedy jest czas dla bliskich i nikt do nikogo nie wydzwania (wystarczy, że z kierownictwo budowy potrafi dzwonić o 19).     • RE: Obrażanie się

      Autor: Anielaa   Data: 2021-10-16, 21:19:26               Odpowiedz

      Fatum, przeciez czlowiek pracuje, zeby zyc, a nie zyje, zeby pracowac :)
      Ludzie poznaja sie w pracy, flirtuja, czasami lacza sie w pary. Nie ma w tym nic zlego.
      Masz jakies zle doswiadczenie, ze tak potepiasz?     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-15, 20:57:09               Odpowiedz

      Fat

      Znów masz urojenia.
      Odpocznij. Najlepiej w berecie wypełnionym kostkami lodu, na czoło gruba warstwa Nivea plus liść bobkowy. Powinno pomóc.     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-13, 22:37:09               Odpowiedz

      Fatumku, dziecko drogie

      Jeśli progres to zmierzanie w Twoim kierunku, to ja podziękuję, wolę własną drogę.

      Gdybym miała wychodzić za mąż za każdego faceta, który stwierdził na mój temat coś pozytywnego, to bym z więzienia za poligamię nie wyszła.;)

      Ok, dość.:)

      Przepraszam za off top.


     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-13, 21:29:48               Odpowiedz

      To zaproś te dzieci i Przyjaciół tutaj.Zapytam.I nie tylko o to ich zapytam.Zapytam ich np.czy uważają Ciebie TD za pogodną i szczęśliwą osobę? Czy uważają Ciebie za fachowca w jakiejś dziedzinie Twojego życia? Czy wiedzą dlaczego nie założyłaś Rodziny? I mam jeszcze pytania w głowie,ale napiszę je,jeśli będą już tutaj.Będą?-:)     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-13, 21:44:50               Odpowiedz

      Zaproszenie znajomych i dzieci na forum po to, by jakaś Fatum mogła zadać im pytanie na mój temat, byłoby jakimś kuriozum.
      Czy ja zapraszam Twoją rodzinę w celu uzyskania informacji na Twój temat?
      Nie, bo zupełnie mnie Twoje życie nie interesuje.
      Jak napiszę autobiografię, prześlę Ci egzemplarz z dedykacją.

      :D     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-13, 22:22:31               Odpowiedz

      TD nie napiszesz. Nie ma takiej opcji,abyś napisała.Dlaczego? Sama wiesz.To jest prawda!-:)     • RE: Obrażanie się

      Autor: czarnemysli   Data: 2021-10-13, 19:44:56               Odpowiedz

      "I nie jest to forum dla psychopatów, a dla ludzi z rzeczywistą, nie wydumaną wiedzą."
      Tego nie było w regulaminie.
      Ale to forum nie tylko dla psychologów z problemami?
      Faceta trudno zbesztać, jesli ten reklamuje się ponadprzeciętną wiedzą i poczuciem wartości.
      Chyba że to wiedza wydumana a pobyt na forum ucieczką od realu.
      Pozdrawiam.     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-13, 19:54:47               Odpowiedz

      Nie zauważyłam, by ktoś poza wyrocznią nadzwyczajną wiedzą się tu reklamował.

      Pozdro również.     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-19, 09:15:13               Odpowiedz

      Czarnemysli od urodzenia jestem empatą i dlatego wprawiałam od zawsze ludzi w zdenerwowanie,bo empata zawsze wie,kiedy druga osoba jest nieszczera.Tak.Jestem empatą,co naraża mnie na przykrości.Jednak mam i radość,kiedy kłamca nie ma już nic do powiedzenia i tylko może już bredzić.     • RE: Obrażanie się

      Autor: APatia   Data: 2021-10-13, 22:00:02               Odpowiedz

      czarnemysli
      "APatia Jeśli nie potrafisz koleszce mocniej odpowiedzieć i wygarnąć jego wady, to widzę dwie opcje albo się zakochałaś albo nadwrażliwość Ci nie pozwala"

      Od razu wykluczę to pierwsze. Ja nie potrafię się zakochać, bo do tego potrzebuję zaufania...a go nie posiadam.
      Zazwyczaj gdy gość coś powie ja doszukuję się drugiego dna, analizuję i zazwyczaj dochodzę do wniosku, że mówiąc coś on sugeruje coś złego.
      Jestem świadoma, że pod tym względem ja mam problem...ale też on nie wziął się z niczego.
      A do tego faktem jest, że mam bardzo wysoką wrażliwość. Chociaż staram się tego nie pokazywać, bo czuję że to moja słabość.

      "Z drugiej strony prawdziwi przyjaciele nie zawsze tylko sobie słodzą."

      Mam przyjaciół i nie obrażam się gdy któryś mnie skrytykuje. Ale on nie jest moim przyjacielem. Ja nawet nie wiem czy mogę go nazwać kolegą ;p     • RE: Obrażanie się

      Autor: czarnemysli   Data: 2021-10-13, 22:19:28               Odpowiedz

      Zatem dlaczego przejmować się opinią kogoś kogo nawet kolegą nie możesz nazwać. Dlaczego jego słowa potrafią Cię zranić?
      Doszukiwanie się złych intencji lub złośliwości często pojawia się tylko w naszych głowach. Od razu podkreślę nie mówię tego jako znawca psychologii ale ktoś kto z tym samym czasem się boryka.
      A może imponuje Ci wiedzą w pracy którą się zajmujesz ? Ale jeśli plotkujecie o związkach i on Ciebie próbuje naprawiać to coś tutaj nie gra.
      Nie widzę sensu takich zabiegów nawet u potencjalnej kandydatki a co dopiero koleżanki z pracy.
      Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie.
      Spróbuj...     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-13, 22:30:52               Odpowiedz

      Dla mnie czarnemysli jesteś psychologiem.Dobrze i z empatią piszesz.Miałam już spać,ale chciałam jeszcze Twój wpis przeczytać. I dobrze zrobiłam.Piszesz z sensem i po męsku.Lubię takie wpisy.Pa.     • RE: Obrażanie się

      Autor: czarnemysli   Data: 2021-10-13, 22:38:05               Odpowiedz

      Staram się jak mogę
      Ale z tym brakiem założenia rodziny to i mi pocisnęłaś a ja Cię tak broniłem :))     • RE: Obrażanie się

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-10-13, 23:52:36               Odpowiedz

      Jednak coś jeszcze dopiszę.

      Czarne myśli

      Mnie nie pocisnęła z dwóch powodów:
      Nie uważam, by brak pełnej rodziny, był czymś, co mi umniejsza, tym bardziej, że wiem, co jest powodem i było to niezależne ode mnie.
      Po drugie opinia Fatum odnośnie układania sobie życia jest dla mnie mało wartościowa. I nie jest to z mojej strony żaden przytyk. Po prostu szczerze piszę, jak jest. Nie potrafię słuchać rad człowieka, którego zachowanie uważam często za infantylne i jedyną słuszną reakcją na jej, oderwane od życia mądrości, wydaje mi się tzw. facepalm. ;))

     • RE: Obrażanie się

      Autor: Czterdziestolatek   Data: 2021-10-14, 09:11:06               Odpowiedz

      Widzę, że wyrocznia tego forum strasznie zaimponowała użytkownikowi czarnemysli. Został jej adwokatem, wiecznie staje po jej stronie, nie da nic złego na nią powiedzieć. Cóż, o gustach się nie dyskutuje. Fatum jest wniebowzięta gdy się o niej pisze wyłącznie pozytywnie. Ona ma swój zamknięty świat w którym żyje i nikt nie ma prawa go burzyć. O niej można pisać wyłącznie w superlatywach. Jak ktoś napisze chociażby jedno krytyczne zdanie pod jej adresem to automatycznie staje się jej ,,wrogiem" i taką osobę trzeba atakować, obrażać i pisać o niej nieprawdę. Polemika z nią nie ma najmniejszego sensu o czym świadczy wczorajsza wymiana zdań między nią a Tres. Do poważnej i merytorycznej dyskusji potrzeba poważnych osób. A z nią? Pod tym względem Fatum to tylko wyrośnięte dziecko. A jak wygląda dyskusja z dzieckiem każdy wie. Miłego dnia wszystkim życzę.     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-14, 15:07:33               Odpowiedz

      Boisz się powiedzieć żonie,że tutaj piszesz.Gdyby żona tutaj była,to Forumowicze by z nią pisali.Intuicyjnie czytający wiedzą,kim jest osoba,która włazi na Forum,by obrażać żonę i z siebie robić niewiniątko.To,że mnie atakuje,to rozumiem,bo osoby o niskim poczuciu wartości bronią się właśnie w taki sposób jak robi to 40-latek.Mimbla1 chciała z nim dalej pisać,ale się zawiodła.Dlaczego?Wystarczy przeczytać wpisy 40-latka i już wiemy jaką on ma wiedzę.Żadną.P.S. ponawiam prośbę o powiadomienie żony,aby weszła tutaj i będzie wiedziała,czy warto być z mężem.Usłyszy tutaj różne opinie,ale i usłyszy to, co jest prawdą o jej mężu.Pozdrawiam.     • RE: Obrażanie się

      Autor: Czterdziestolatek   Data: 2021-10-14, 15:55:11               Odpowiedz

      Fatum dziecinko, z Tobą już nie dyskutuję. Rozmawiam wyłącznie z dojrzałymi osobami.     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-14, 16:06:39               Odpowiedz

      "Przejrzały" znajdę sposób,aby Twoja żona dowiedziała się o Twoich wpisach.Serio.Znajdę.Pa.     • RE: Obrażanie się

      Autor: Czterdziestolatek   Data: 2021-10-14, 16:05:52               Odpowiedz

      Jeszcze prośba do moderatorów. Proszę o zwrócenie uwagi użytkowniczce o nicku Fatum o nizaśmiecanie wątków. Wątek o którym pisze w ostatnim poście jest w innym miejscu.     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-14, 16:11:03               Odpowiedz

      Jesteś czarnemysli samotnikiem? Z wyboru?-:)     • RE: Obrażanie się

      Autor: czarnemysli   Data: 2021-10-14, 16:44:10               Odpowiedz

      Raczej z konieczności. Widocznie brak we mnie tego wszystkiego czego nie brakuje komuś kto ma żonę lub przyszłą żonę.
      I mimo to będę sobie żył dalej.     • RE: Obrażanie się

      Autor: fatum   Data: 2021-10-14, 18:32:32               Odpowiedz

      Wiesz ja nie wiem jak to jest nie mieć żony.Ja wiem jak to jest mieć męża.-:) Pozdrawiam.  • RE: Obrażanie się

   Autor: Czterdziestolatek   Data: 2021-10-12, 20:54:41               Odpowiedz

   APatia z tego co piszesz wynika, że ten kolega nie jest Twoim przełożonym tylko pracownikiem na równorzędnym stanowisku. Skoro się czepia i wytyka Ci błędy przy kolegach to może spróbuj iść tym tropem. Nikt nie jest idealny więc zapewne i on popełnia błędy. Dokładniej przyjrzyj się jego pracy i jeżeli znajdziesz jakąkolwiek nieprawidłowość z jego strony natychmiast mu to wytknij tylko koniecznie przy jego kolegach. Spojrzenia i uśmieszki kolegów w jego stronę będą bezcenne. Wydaje mi, że po dwóch-trzech takich wytknięciach nie powinien już się Ciebie więcej czepiać z błahego powodu. Raczej nie będzie ryzykował kolejnego odwetu. Taka rada z męskiego punktu widzenia. Może niekoniecznie najlepsza, ale myślę że warta spróbowania.   • RE: Obrażanie się

    Autor: APatia   Data: 2021-10-13, 22:05:16               Odpowiedz

    Czterdziestolatek
    "APatia z tego co piszesz wynika, że ten kolega nie jest Twoim przełożonym tylko pracownikiem na równorzędnym stanowisku."

    Nie jest moim przełożonym ale ma wyższe stanowisko. Wg mnie zasłużone i ciągle za niskie jak na jego wiedzę, doświadczenie i umiejętności. W fakt, nasza praca polega obecnie na tym samym - plus minus.

    On rzadko popełnia błędy. Jak już popełni trudno mu się do tego przyznać.

    Nie chcę mu wytykać błędów przy wszystkich. Dla mnie to by oznaczało, że niczym się od niego nie różnię.    • RE: Obrażanie się

     Autor: mrrru   Data: 2021-10-13, 22:36:30               Odpowiedz

     @Pati

     Jeżeli dobrze rozumiem sytuację, to relacja z tym panem jest raczej sympatyczna. Chyba Cię lubi?

     W takim razie, jeżeli pada jakiś komunikat sprawiający Ci dyskomfort, to reaguj, ale w sposób niekonfrontacyjny.

     Np. "To co mówisz sprawiło mi przykrość". "Naprawdę zasłużyłam na takie słowa"? "To żart, czy serio tak myślisz?" Czy cokolwiek takiego, co ten dyskomfort pokaże. Jak facet Cię lubi, to może się zreflektuje.     • RE: Obrażanie się

      Autor: APatia   Data: 2021-10-13, 23:49:25               Odpowiedz

      mrrru
      Dla mnie on daje sprzeczne sygnały. I ostatnio rzeczywiście zaczęłam mu zwracać uwagę, że pewne żarty mnie nie bawią, a już na pewno wytykanie mi błędów ma forum w żaden sposób mnie nie motywuje do pracy, a raczej do niej zniechęca.
      Więc wczoraj np.gdy chciał mi zwrócić na coś uwagę powiedział to tak żeby nikt inny nie usłyszał.
      Przyznaję, że byłam zaskoczona.
      Ale np.juz moją podejrzliwość wzbudza zachowanie gdy prosi żeby podeszła, zadaje mi pytanie (na które sam szybko znalazłby odpowiedź), odpowiadam i pytam po co mu ta informacja? Na co on z uśmiechem stwierdza, że tak tylko chciał mi głowę pozawracać.  • RE: Obrażanie się

   Autor: Anielaa   Data: 2021-10-16, 21:29:17               Odpowiedz

   "Gdy ktoś stosuje na nas agresję słowną, umniejsza naszej inteligencji, czy umiejętnościom, my się odwracamy i odchodzimy bez słowa, a ta osoba zaczyna się śmiać i stwierdza że: przecież tylko żartowałem."


   APatia, w takich momentach podnosi sie reke i mowi Stop.
   Powinno zadzialac :)