Forum dyskusyjne

RE: Sumienie...

Autor: Aktywny   Data: 2021-05-30, 12:29:40               

APatia, ja przedstawiam tylko swoją myśl w temacie.

Oczywiście, że są choroby i psychiczne i inne, które mają przewagę nad ludźmi, podobnie jak i uzależnienia, które są silniejsze od woli ludzkiej.
I po to są właśnie różne terapie, by tacy ludzie sobie pomogli, ale do tego są potrzebne chęci.
Nikt na siłę nie zmusi takich ludzi do leczenia uzależnień.
Tak jak alkoholicy, którzy wpadli w nałóg i piją nałogowo. Wiadomo, czym jest alkoholizm? To prowadzi do rozpadu rodzin, do utraty pracy, do utraty pieniędzy i mieszkania.
Często, jak nie najczęściej ludzie uzależnieni od alkoholu lądują na ulicy, jako, bezdomni.
I niektórzy, nie chcąc sobie pomóc wyjść z alkoholizmu piją tak długo aż się zapiją na śmierć lub wpadną pod samochód albo jeszcze się gdzieś utopią w jeziorze.
Tak kończą ludzie uzależnieni od alkoholu, jeżeli sobie nie pomogą wyjść z nałogu.
I to dotyczy też innych uzależnień. Każde uzależnienie, jeżeli nie jest leczone, prowadzi do złego, do upadku i do dna...

W sytuacji ludzi psychopatycznych takich już się nie da wyleczyć i to nic nie da, jeżeli nawet udaliby się na terapię psychiatryczną.
Może w jakimś stopniu ( ale tego nie wiem ), psychopatom da się pomóc, ale zawsze ich natura w nich się będzie odzywała.
To już są tacy ludzie i ich się zmienić nie da.
Mogą się tylko w jakiś sposób ukształtować na lepsze, ale to też różnie może wyglądać.

W każdym razie nie może nic usprawiedliwiać złych czynów nawet przez chorobę.
Nie ma usprawiedliwienia dla ludzi, którzy pod wpływem alkoholu i narkotyków wyrządzają zło.
Alkohol i narkotyki nie jest okolicznością łagodzącą, bo ludzie dorośli wiedzą, że piją alkohol i zażywają narkotyki i wiedzą, jakie to są substancje.
Jeśli są pedofile, gdzie chyba większość takich ludzi ma jakieś zaburzenie psychiczne ( bo nikt normalny nie gwałciłby i nie krzywdził dzieci ), to są od tego szpitale psychiatryczne i terapie.
Zresztą tacy ludzie, jeśli będą złapani przez policję i będą mieli postawione zarzuty, to będą też skierowani na badanie psychiatryczne i w przypadku choroby i zaburzenia, trafią do zamkniętego ośrodka, do szpitala psychiatrycznego i będą przymusowo leczeni.

Po to państwo finansuje takie miejsca, szpitale psychiatryczne, terapie od różnych zaburzeń, by takim ludziom pomóc i odizolować takich od społeczeństwa, ponieważ sa niebezpieczni dla otoczenia, dla rodziny i znajomych.

Państwo ma mieć takie metody i takie działanie, aby potrafiło takie sprawy załatwiać i skutecznie sobie z tym radzić.

Każdy, kto zostanie namierzony i złapany przez policję, kto łamie prawo i krzywdzi innych ludzi, trafi albo do więzienia, albo, w przypadku zaburzeń i choroby psychicznej, do zamkniętego szpitala z zaburzeniami.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku