Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

  Autor: beata7   Data: 2021-05-21, 21:36:51               Odpowiedz

  Chciałabym się zapisać do psychiatry na NFZ, ale w moim miasteczku są odległe terminy. Dlatego muszę szukać w Toruniu, ale nigdy nie byłam tam u żadnego lekarza i kompletnie nie wiem jak szukać. Znalazłam w necie nr do przychodni Nasz Lekarz na ul. Batorego i moja mama tam zadzwoniła, ale odezwała się automatyczna sekretarka z prośbą o czekanie i długo nikt się nie odzywał. Mama zadzwoni jeszcze w poniedziałek, ale skoro dziś nikt nie odebrał to pewnie w poniedziałek będzie tak samo... Nie jestem dobra w te klocki, nie umiem szukać takich rzeczy w necie. Nie wiem też za bardzo jak działa NFZ w przypadku chodzenia do lekarzy w innych miastach, gdzie w ogóle przyjmują na NFZ, nic nie wiem. Dlatego jeśli ktoś z was leczy się w Toruniu będę wdzięczna za pomoc  • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

   Autor: Jaspero   Data: 2021-05-23, 11:04:49               Odpowiedz

   beata7

   NFZ-Telefoniczna Informacja Pacjenta
   800-190-590,czynna: 24 godz na dobę przez 7 dni (cała Polska)

   PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO,
   A. Mickiewicza 24/26, 87-100 Toruń
   tel.56 679 58 00

   WOJEWÓDZKI OŚRODEK TERAPII UZALEŻNIEŃ
   i WSPÓŁUZALEŻNIENIA W TORUNIU
   Bydgoska 1, 87-100 Toruń,
   tel. 56 622 68 31

   PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO,
   Słowackiego 18., 87-700 Aleksandrów Kujawski
   tel. 54 282 80 31

   PORADNIA PSYCHIATRYCZNA
   Dr.J.G.Koppa 1A, 87-400 Golub-Dobrzyń
   tel.56 682 11 43

   PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO
   Marii Skłodowskiej-Curie 9, 85-094 Bydgoszcz
   tel.52 585 42 90   • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

    Autor: znajoma   Data: 2021-05-23, 11:25:34               Odpowiedz

    Mamusia Beatki nie umiała znaleźć i Beatka też nie umie szukać i udaje głupiutką. A Ty nie zauważyłeś, że Beatka po prostu chciała tu zareklamować konkretny gabinet prywatnego lekarza. I zrobiła to i więcej nie pokaże się. Reklama powinna być usunięta, jak również Twoje Adresy Jaspero, bo łamiesz regulamin forum. Moderatorzy tego forum - nie śpijcie !!!    • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

     Autor: Jaspero   Data: 2021-05-23, 11:35:13               Odpowiedz

     znajoma

     A skąd Ty to wiesz, że to jest ukryta reklama prywatnej praktyki lekarskiej?
     W dobrej wierze podałem kontakty do NFZ. Chciałem tylko pomóc. Moderatorzy, śpijcie spokojnie, nic się nie stało :)     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: znajoma   Data: 2021-05-23, 12:21:42               Odpowiedz

      W dobrej wierze też kiedyś tu komuś pomogłam w taki właśnie sposób i moje konto zostało usunięte. Przeczytaj punkt 7 regulaminu. Skąd wiem? Bo większość wpisów na tym forum ma ukrytą reklamę.     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: Jaspero   Data: 2021-05-23, 12:39:42               Odpowiedz

      7.Zakazane jest również umieszczanie przez Użytkowników na łamach Forum przekazów reklamowych.

      Czy podanie ogólnie dostępnej informacji adresowej placówek NFZ może być traktowane jako przekaz reklamowy? Regulamin forum nie precyzuje dokładnie czym jest reklama. Kwestię sporną może rozstrzygnąć moderator. Twoje konto mogą zostać usunięte również z innego powodu.     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: znajoma   Data: 2021-05-23, 12:49:49               Odpowiedz

      Ja napisałam, z jakiego powodu moje konto zostało usunięte, a Ty twierdzisz, że zostało usunięte z innego powodu. No...dobre, dobre .To teraz ja zapytam - a skąd to wiesz? Ogarnij się zanim coś palniesz.     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: Jaspero   Data: 2021-05-23, 14:14:33               Odpowiedz

      znajoma

      Tylko przypuszczam, że z innego powodu.Wiem ,że moderatorzy wiedzą lepiej.    • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

     Autor: beata7   Data: 2021-05-23, 15:48:35               Odpowiedz

     Wow, ale jesteś niemiła. Więc sądzisz że jestem głupia, bo mam fobię społeczną, nerwicę lękową i depresję? A z tym pomysłem z reklamą to beka z ciebie - czemu miałaby służyć taka "reklama"? Przecież ja o tym miejscu nawet nic pozytywnego nie napisałam, ba, nawet negatywnie się o nich wyraziłam (że nie można się do nich dodzwonić). A tym komentarzem o moderatorach to postawiłaś siebie w złym świetle, wyszło tak jakbyś życzyła komuś czegoś nieprzyjemnego co spotkało w przeszłości ciebie     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: APatia   Data: 2021-05-23, 16:38:22               Odpowiedz

      "A z tym pomysłem z reklamą to beka z ciebie - czemu miałaby służyć taka "reklama"?"

      Jak widzę w komentarzu słowo 'beka' to już wiem, który rocznik tu pisze ;p

      W dzisiejszych czasach rzadko się zdarza, że ktoś za pierwszym razem odbierze telefon. Twoja mama powinna to wiedzieć.
      NFZ wszędzie działa tak samo... tzn. nie działa.     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: mimbla1   Data: 2021-05-23, 23:40:13               Odpowiedz

      Uwaga, odzywa się wywołana do tablicy moderacja :)
      @ Beata7
      1. do psychiatry na NFZ idzie się bez skierowania i bez rejonizacji. Czyli - gdziekolwiek gdzie jest wolny termin, mieszkając w Szczecinie możesz się leczyć w Rzeszowie i nikomu nic do tego. Można się zapisać w dowolnej liczbie miejsc, gdzie tych świadczeń medycznych udzielają. Terminy bywają długie, warto się zapisać na listę oczekujących, bo czasem się zwalnia termin.
      2. Jeśli jesteś pełnoletnia mama nie ma prawa za Ciebie NIC załatwiać, nawet umawiać terminu wizyty. I jest to zwykle przestrzegane. Zarówno na NFZ jak i prywatnie. Zastanów się zatem nad opcją umówienia wizyty drogą mailową, jeśli dzwonienie Cię przerasta.

      @ Jaspero i wszyscy inni zainteresowani
      Nie uznaję podania listy placówek NFZ za żadną kryptoreklamę. Wątpliwości moje zaczęły by się pojawiać w przypadku wymieniania nazwisk konkretnych lekarzy, zarówno NFZ jak i prywatnych.     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: beata7   Data: 2021-05-24, 00:44:32               Odpowiedz

      @mimbla1 Czyli nie wolno jej mnie nigdzie zapisywać? Wszędzie można się zapisać mailowo? Jeśli tak, to gdzie znajdę adres e-mail na który mam napisać i jak sformułować treść takiego maila?     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: mimbla1   Data: 2021-05-24, 11:36:32               Odpowiedz

      Beata7,
      co do zasady osoba pełnoletnia, która nie jest ubezwłasnowolniona sama decyduje czyi do jakiego lekarza chce się udać po pomoc. I sama to załatwia.

      Co do reszty Twoich pytań to po prostu nie wiem. Wiem, że w pandemii bardzo zwiększono możliwości załatwiania różnych spraw drogą mailową, także na NFZ. Dotyczy to także umawiania wizyt u lekarzy NFZ. Czas oczekiwania jest długi,jeśli się chce szybko trzeba szukać prywatnie, w większych miastach nie jest tu zauważalnie lepiej niż w mniejszych.
      Jeżeli jest możliwość umówienia wizyty drogą mailową to zwykle jest to informacja podana gdzieś na stronie danej placówki. Czasem w zakładce kontakt, czasem jest link do ich maila.
      Tak ogólnie, skoro dałaś radę się na forum zarejestrować i piszesz do nas wnioskuję, że z internetem lepiej sobie radzisz niż z kontaktem bezpośrednim, stąd moja sugestia, byś skorzystała z drogi mailowej. Placówki NFZ zwykle mają jakieś swoje strony, możesz sobie nieśpiesznie taką stronę oglądać, bez presji i specjalnego stresu. Aż znajdziesz potrzebne informacje.

      Krok po kroku nikt z nas z forum Cię z lekarzem w konkretnej placówce nie umówi. Ale sądzę, że jak podejdziesz do sprawy spokojniej to dasz radę:)     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-24, 11:49:30               Odpowiedz

      Nie można prosić kogoś o umówienie wizyty? Dziwne mi się wydaje.     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: mimbla1   Data: 2021-05-24, 12:14:02               Odpowiedz

      Co do zasady - nie. W praktyce różnie bywa, do psychiatry i psychologa są czasem mocno wyczuleni, także w prywatnych placówkach.
      Dziwne być przestaje tak bardzo jak sobie człowiek uświadomi, że różnie to bywa w rodzinach. Wiesz, inaczej u lekarza pierwszego kontaktu w znanej poradni umówić wizytę dla matki- staruszki czy wizytę u stomatologa dla siebie,męża i dziecka jednym telefonem bo się od dawna leczą, a inaczej dla dorosłej córki pierwszą wizytę do psychiatry. Gdyby mama Beaty się umiała w tym sprawnie poruszać to by Beta do nas nie pisała :)     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-24, 12:28:27               Odpowiedz

      W sumie racja.

      Z drugiej strony - osoba po drugiej stronie telefonu nie ma pojęcia, z kim rozmawia - tak, że mama by mogła umówić.
      Ale tu idziemy w dylematy Tomkk ;-)     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: mimbla1   Data: 2021-05-24, 12:59:37               Odpowiedz

      Nie ma - ale umawiając Beatę mama by musiała oszukać/podszyć się pod nią. Co oczywiście mogło by nie być problemem - ale mogło by się nim okazać kiedyś tam.

      Ale tak mi się przypomniało jak można to wykonać zgodnie z prawem i bez kłamstwa. Na NFZ to raczej nie przejdzie z uwagi na terminy.
      Natomiast bez problemu z terminami jest też taka opcja, że dzwoni rodzic i umawia się na konsultację z wybranym lekarzem. I temu lekarzowi (jako pacjent w tym momencie) opowiada, jaki jest problem z umówieniem wizyty przez dorosłe dziecko. I wspólnie ustalają jak ten problem rozwiązać już w odniesieniu do konkretnej sytuacji.     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: beata7   Data: 2021-05-24, 00:27:12               Odpowiedz

      @APatia większość ludzi poniżej 30 używa słowa "beka", a czasem nawet starsi go używają, co to za wyznacznik wieku w ogóle? Modne słowo teraz i tyle.
      Powinna, ale nie wie i tak jest z wieloma rzeczami. M.in. dlatego ja teraz nie potrafię normalnie funkcjonować, bo zawsze to z nią spędzałam najwięcej czasu i nie miałam się od kogo nauczyć żyć.
      Masz na myśli że są kolejki i trudno się dodzwonić do rejestracji czy coś jeszcze?     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: APatia   Data: 2021-05-24, 20:44:16               Odpowiedz

      beata7

      Starsze osoby bardzo rzadko używają tego słowa - w tym kontekście oczywiście. Głównie dlatego, że to słowo pojawiło się w użytku wraz z pojawieniem się gimnazjów. A starsze osoby zazwyczaj są na tyle dojrzałe, żeby do poziomu gimbazy się nie zniżać.

      Swoją drogą wg mnie ten zwrot jest tragicznie beznadziejny... ale jakie czasy takie zwroty najwyraźniej.

      "Powinna, ale nie wie i tak jest z wieloma rzeczami. M.in. dlatego ja teraz nie potrafię normalnie funkcjonować, bo zawsze to z nią spędzałam najwięcej czasu i nie miałam się od kogo nauczyć żyć."

      Więc może czas najwyższy się od mamusi odciąć?

      "Masz na myśli że są kolejki i trudno się dodzwonić do rejestracji czy coś jeszcze?"

      Mam na myśli wszystko, od kolejek, po problemy z rejestracją i z traktowaniem pacjenta. Za te pieniądze, które co miesiąc nam zabierają mogłabym się leczyć prywatnie.     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: fatum   Data: 2021-05-24, 10:22:42               Odpowiedz

      Beata7. Masz rację. APatia to złośliwa i przegrana w życiu osoba. Dobrze ją wyczułaś. Bardzo dobrze. Kiedyś jak tutaj częściej bywałam,to pomagając APatii straciłam tylko swój cenny czas. Ale rozumu nabrałam.-:) Tobie zaś życzę rozwiązania swojego problemu.Mimbla1 dobrze Ci radzi. Jaspero też jest uczynnym użytkownikiem tego Forum. Zajrzę jeszcze jak sobie radzisz. Wspieram Ciebie beatko7 swoją mocą.-:).     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: beata7   Data: 2021-05-26, 00:27:21               Odpowiedz

      @fatum na początku chciałam zaoponować bo wydawało mi się że nie powinnaś pisać o APatii aż z takim brakiem szacunku, ale po jej ostatniej wiadomości chyba zmieniam zdanie, bo naprawdę mnie oburzyło co napisała... Anyway, moja mama będzie jutro dzwonić do szpitala w Toruniu który polecił @Jaspero, bo na infolinii NFZ nikt dziś nie odbierał, mam nadzieję że uda jej się mnie tam zapisać i że nie będą chcieli gadać ze mną :)     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: fatum   Data: 2021-05-26, 15:29:55               Odpowiedz

      Wiesz ja APatię dość dobrze poznałam, bo natym Forum jestem/byłam bardzo długo. Zatem świadomie to napisałam i wzięłam odpowiedzialność za swoje słowa. P.S. powodzenia Ci życzę i pisz jeszcze.-:)*^*     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: beata7   Data: 2021-05-26, 17:32:26               Odpowiedz

      Dzięki :)     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: APatia   Data: 2021-05-27, 21:15:24               Odpowiedz

      beata7
      "na początku chciałam zaoponować bo wydawało mi się że nie powinnaś pisać o APatii aż z takim brakiem szacunku, ale po jej ostatniej wiadomości chyba zmieniam zdanie, bo naprawdę mnie oburzyło co napisała... "

      A APatia napisała jedynie prawdę, która ci się nie podoba - taki życie. Nie zawsze usłyszysz to co byś chciała.
      A Fatum czasami mnie obraża, czasami jest dla mnie miła, dlatego ignoruję jej komentarze, bo po tak długim czasie wiem, że ma problemy z ogarnięciem rzeczywistości.
      Dziś Fatum jest dla ciebie miła. Jutro może zmienić nastawienie, także nie daj się nabrać na jej manipulacje.     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: beata7   Data: 2021-05-29, 00:02:32               Odpowiedz

      Właśnie nie napisałaś prawdy i to mnie tak oburzyło. Jestem zaznajomiona z tematem fobii społecznej na tyle, by zaryzykować takie stwierdzenie.
      Od dawna wiem jaka jest fatum, teraz też wiem jaka jesteś ty. Obie macie na koncie traktowanie mnie źle, jak i traktowanie mnie dobrze. I do was obu odnoszę się w podobny sposób - gdy atmosfera waszych wypowiedzi jest miła, ja też jestem miła, ale gdy nie macie do mnie szacunku w danym wątku, to ja się odpłacam pięknym za nadobne     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: APatia   Data: 2021-05-29, 00:14:12               Odpowiedz

      beata7

      "Właśnie nie napisałaś prawdy i to mnie tak oburzyło."

      W którym miejscu nie powiedziałam prawdy wg ciebie?

      "Obie macie na koncie traktowanie mnie źle, jak i traktowanie mnie dobrze. I do was obu odnoszę się w podobny sposób - gdy atmosfera waszych wypowiedzi jest miła, ja też jestem miła, ale gdy nie macie do mnie szacunku w danym wątku, to ja się odpłacam pięknym za nadobne"

      Pfffff... hahaha.
      I myślisz, że obchodzi mnie to co o mnie myślisz ty i fatum? To, że jesteś miła lub nie? To czy się odpłacasz czy nie?

      Zabawna jesteś i nic o mnie nie wiesz.
      Może ci się tylko wydawać, że wiesz.     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: beata7   Data: 2021-05-29, 00:21:30               Odpowiedz

      To dlaczego mi odpisujesz, skoro cię nic nie obchodzi? 😂
      Ty też nic o mnie nie wiesz, a w tym wątku zachowujesz się jakbyś wiedziała. I kto tu jest zabawny? 😁
      Do następnego wątku 👋     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: APatia   Data: 2021-05-29, 00:29:40               Odpowiedz

      Odpisuję bo mnie bawisz i dlatego, że mogę.
      Proste.

      "Ty też nic o mnie nie wiesz, a w tym wątku zachowujesz się jakbyś wiedziała."

      Wiem, że jesteś zabawna i wiem tyle ile sama tu o sobie napisałaś. Więcej wiedzieć nawet nie chcę bo mnie to nie interesuje.

      "I kto tu jest zabawny?"

      Noooo ty ;p   • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

    Autor: beata7   Data: 2021-05-23, 15:35:14               Odpowiedz

    We wszystkich tych placówkach leczy się fobię społeczną, nerwicę i depresję? Wszystkie są na NFZ? A jeśli chodzi o tę infolinię NFZ to co moja mama ma mówić jak tam już zadzwoni?    • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

     Autor: Aktywny   Data: 2021-05-25, 18:58:12               Odpowiedz

     Witam, serdecznie.

     No ja nie jestem z Torunia ani z okolic.

     Ja też korzystałem z poradni psychiatrycznej w celu przepisania leków na natręctwa myślowe, bo ja się z tym problem od młodych lat zmagam. W chwili obecnej już odstawiłem leki, ale zawsze mogę do nich powrócić, gdyby znowu było fatalnie z moją psychiką.     • RE: Ktoś z was chodzi do psychiatry w Toruniu?

      Autor: beata7   Data: 2021-05-29, 00:17:12               Odpowiedz

      Masz OCD? Ja nie wiem czy mam, niby mam jakieś myśli które są natrętne (tzn. im gorsze, tym częściej mnie nawiedzają, są kontrowersyjne i jakby nie moje, jakby się pojawiały tylko po to żeby mnie dręczyć), ale gdy patrzyłam w necie na objawy i opisy tej choroby, to bardziej natręctwa dotyczyły obsesji na temat czystości czy powtarzania czynności wiele razy, albo myśli że chcesz komuś zrobić krzywdę choć tak naprawdę tego nie chcesz, a ja tego wszystkiego nie mam. Więc może mam jakieś nietypowe objawy albo inną chorobę.