Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Brak zrozumienia.

  Autor: samotnik   Data: 2021-01-18, 16:53:57               Odpowiedz

  Samotność moim zdaniem to nie jest stan, gdy jesteś sam. To stan, kiedy jesteś pośród ludzi którzy w ogóle cię nie rozumieją. Nikt nie rozumie, że nie już nie chcę żyć a już z całą pewnością dożyć sędziwego wieku, podczas gdy w młodości nie ma dla mnie nic wystarczająco ciekawego aby wypełnić pustkę spowodowana przez nudę. Nikt nie rozumie, że prostu jakbym wypisał plusy i minusy mojego życia, to minusy by przeważyły. Nawet jak ktoś widzi tego smutnego człowieka, to nie rozumie że ma on dość, że nie widzi nadziei. Nikt nie rozumie, że ktoś nie widzi dla siebie miejsca w tym świecie, zwłaszcza przy tej zrypanej cywilizacji podległej psychozie.  • RE: Brak zrozumienia.

   Autor: APatia   Data: 2021-01-18, 18:48:02               Odpowiedz

   A że tak zapytam...
   Co zrobiłeś żeby tą nudę przegonić?
   Bo chyba nie myślisz,że życie polega na tym,że będziesz siedział w domu, w fotelu i nagle przez drzwi wpadnie hiszpańska inkwizycja (której nikt się nie spodziewa ;)   • RE: Brak zrozumienia.

    Autor: fatum   Data: 2021-01-19, 14:35:01               Odpowiedz

    APatia dlaczego przerwałaś ten program?-:) Jesteśmy jako te dzieci i chcemy dalszego ciągu.Patii. https://youtu.be/I-uXPcWdKUY    • RE: Brak zrozumienia.

     Autor: APatia   Data: 2021-01-19, 16:25:52               Odpowiedz

     Fatum
     Ja niczego nie przerwałam. Przerywanie jest niezdrowe ;p     • RE: Brak zrozumienia.

      Autor: fatum   Data: 2021-01-19, 17:13:35               Odpowiedz

      To zdanie to jest kwestia z tego filmu.-:)pączuszku.-:)P.S. jak tam Twoja noga APatio?Widzę,że ok skoro już żartujesz sobie zdrowo na temat przerywania cokolwiek to znaczy.Cieszę się,że wróciłaś do żywych.-:)     • RE: Brak zrozumienia.

      Autor: APatia   Data: 2021-01-19, 18:59:26               Odpowiedz

      Moja noga dużo lepiej niż tydzień temu ale ciągle mam problem z chodzeniem.
      Chciałabym jak najszybciej wyjść z pieskiem na spacer do lasu. Trochę mi szkoda, że teraz nie mogę mu śnieżek porzucać i bałwana ulepić, którego zniszczyłby przy pierwszej okazji ;p  • RE: Brak zrozumienia.

   Autor: znajoma   Data: 2021-01-19, 12:14:02               Odpowiedz

   ...jesteś pośród ludzi którzy w ogóle cię nie rozumieją. Nikt nie rozumie, że nie już nie chcę żyć...

   Skąd wiesz, że nikt? Ja rozumiem, tylko co z tego wynika dla Ciebie?   • RE: Brak zrozumienia.

    Autor: APatia   Data: 2021-01-19, 16:24:07               Odpowiedz

    znajoma
    Teraz już nie czuje się tak samotny ;p  • RE: Brak zrozumienia.

   Autor: fatum   Data: 2021-01-19, 16:43:21               Odpowiedz

   Ok.Na poważnie. "Mówi się, że 4 przytulenia dziennie pozwalają nam przeżyć. Do dobrego zdrowia potrzeba już 8 przytuleń. Z kolei 12 uścisków jest niezbędnych do tego, aby się rozwijać. Bliskość fizyczna jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Jesteśmy istotami społecznymi, które z kontaktów międzyludzkich czerpią dobry humor, motywację do działania, ale i lepsze zdrowie. Dzięki bliskości jesteśmy spokojniejsi, a nasze serce bije wolniej." P.S. APatia 4przytulenia samotnika (nick trafny),a znajoma 12 uścisków samotnika.Dziewczyny do roboty.Wy wykonacie pracę,a samotnik dalej będzie jojczył.-:)A może się mylę i samotnik odda Wam przytulenia i uściski,ale oczywiście poczwórnie.-:)P.S. też czekam z niecierpliwością na mrrru.-:)mimo,że jego ostatnie słowa do mnie brzmiały tak: " My Dear,I Don't Give A Damn Frankly".   • RE: Brak zrozumienia.

    Autor: APatia   Data: 2021-01-19, 18:54:50               Odpowiedz

    fatum
    Przytulanki to nie ze mną. Ja chętnie ale tylko z wybraną przeze mnie osobą. Ja podejmę inicjatywę.
    Ale jeśli samotnik chce się przytulać to polecam stworzyć sobie tabliczkę 'free hugs' i wyjść na ulicę.
    Na Pyrkonie metoda co roku się sprawdza ;p    • RE: Brak zrozumienia.

     Autor: fatum   Data: 2021-01-19, 19:25:15               Odpowiedz

     ""Jak dowodzą badania amerykańskich naukowców - tu Patryk wybucha śmiechem - przytulanie pomaga wyleczyć astmę i nadciśnienie - przekonuje już nieco poważniej. Lubi się przytulać, bo to pozwala mu się odprężyć. - I nie oszukujmy się, czasami podchodzą tak ładne dziewczyny! - dodaje.""  • Boża mądrość pięknem, a zrozumieć je -życiem.

   Autor: sysRq3   Data: 2021-01-26, 00:27:29               Odpowiedz

   (...) Mamy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby wspaniałość tej mocy była z Boga, a nie z nas. Zewsząd jesteśmy uciskani, lecz nie przygnębieni, bezradni, lecz nie zrozpaczeni. Prześladowani, lecz nie opuszczeni, powaleni, ale nie zgładzeni.
   (...) Zawsze bowiem my, którzy żyjemy, jesteśmy wydawani na śmierć z powodu Jezusa, aby i życie Jezusa objawiło się w naszym śmiertelnym ciele.
   (...) Dlatego nie zniechęcamy się, bo chociaż nasz zewnętrzny człowiek niszczeje, to jednak ten wewnętrzny odnawia się z dnia na dzień.
   Ten bowiem nasz chwilowy i lekki ucisk przynosi nam przeogromną i wieczną wagę chwały;
   Gdy nie patrzymy na to, co widzialne. To bowiem, co widzialne, jest doczesne, to zaś, co niewidzialne, jest wieczne.

   https://files.fm/thumb_show.php?i=r6894tyds  • RE: Brak zrozumienia.

   Autor: nickova   Data: 2021-03-09, 13:58:01               Odpowiedz

   Tak jest bo z reguły ludzie patrzą ze swojego punktu widzenia. Wydaje im się, że to co jest dobre dla nich dobre też będzie dla tej drugiej osoby. Dlatego czujesz się przez takie osoby nie rozumiany.
   To co by się w Twoim życiu musiało wydarzyć żebyś uznał to za plus? Chociaż mały plusik. Myślałeś nad tym kiedyś? Jakbyś chciał żeby Twoje życie wyglądało, by miało sens?
   Wiesz dobrym pomysłem dla introwertyków jest udzielanie się na grupach gdzie są podobne osoby do nas samych. Może tam znajdziesz zrozumienie. A jeśli nie to chociaż nikt nie będzie cię oceniał bo w zasadzie nie znacie się. Takie wirtualne znajomości są dobre na początek. A może spotkasz taką osobę z którą będziesz miał nić porozumienia. Wiesz spróbować można, nic nie tracisz. Czasem podobne problemy ludzi zbliżają.