Forum dyskusyjne

RE: Leki psychotropowe podczas psychoterapii

Autor: Chimena   Data: 2021-01-01, 14:59:16               

Witaj Okti,

a wiesz ja czytałam masę artykułów o bardzo złych nauczycielach i często jeszcze gorszych uczniach. Czy to znaczy, że każdy nauczyciel to zło wcielone i sadysta, który swoje frustracje za niespełnione ambicje wyładowuje na dzieciach? Dlatego obowiązek szkolny powinien zostać zniesiony? Nie, absolutnie. I wcale nie nie twierdzę,że takich nauczycieli nie ma - są, ale są również totalnie "nijacy", jak również dobrzy, bardzo dobry i świetni.

Tak jak w każdym zawodzie - są dobrzy specjaliści, jak również są osoby niedouczone, a nawet szkodliwe. Nie ma sensu teraz rozwodzić się od tego, co z tymi dwiema ostatnimi grupami należałoby zrobić, bo nawet jeżeli zgodzimy się, co do tego, że należy usunąć ich z zawodu, to i tak nie jesteśmy osobami decyzyjnymi w tej kwestii. Moja myśl przewodnia tej wypowiedzi jest taka: w każdym zawodzie są specjaliści i partacze i tak można trafić na tego pierwszego, jak i na tego drugiego.

Ja bym Ci radziła skonsultować się np. 3-4 lekarzami i porównać wyniki. A najlepiej w różnych ośrodkach. Raczej miałbyś ogromnego pecha gdybyś trafił na 4 "szkodliwych". Warto też, o ile to możliwe, poczytać opinie o tym konkretnym lekarzu, który przepisze Ci receptę, czy postawi diagnozę, i udać się do konsultacji do innego lekarza.

Grunt to być dobrze zdiagnozowanym. A co do skutków ubocznych. Jaką byś ulotkę nie wziął dowolnego leku, to zobaczysz, że na każdej znajdą się "możliwe skutki uboczne". Czy to pewniak, że wystąpią? Nie. Bo organizm człowieka to skomplikowany instrument.

Dlaczego powinieneś iść do lekarza? Bo jak sam piszesz masz objawy psychotyczne. Sam sobie nie poradzisz, a jak zostawisz sprawę samej sobie to te objawy się pogłębią, albo nastąpi rozwój choroby, a to może przynieść konsekwencje przede wszystkim dla Ciebie - np. pobyt w szpitalu psychiatrycznym na 3 miesiące.

Sama przeszłam przez ciężką nerwicę, w trakcie choroby trafiałam na różnych lekarzy psychiatrów i psychologów, w końcu trafiłam w 10 i dzięki porządnemu leczeniu stanęłam na nogi. Pozdrawiam Chimena

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku