Forum dyskusyjne

RE: Psychoterapeuta w Warszawie

Autor: mimbla1   Data: 2020-10-10, 14:12:43               

Zastanawianie się nad nurtem ok. Warto. Ale pod kątem raczej "jaki jestem, jaki sposób pracy by mi dal jako-taki komfort" czyli warto poczytać, jak wygląda praca na sesji w różnych nurtach, jakie są relacje terapeuta/pacjent od strony teoretycznej itp. Pamiętaj, że to Tobie ma pasować.
Wiek terapeuty wbrew pozorom czasem ma ogromne znaczenie, którego nie jesteśmy świadomi. Może solidnie przeszkadzać w relacji z terapeutą. Jest czynnikiem niezależnym, ale istotnym.
Z takich istotnych czynników warto jeszcze wymienią wygląd terapeuty czyli warto spojrzeć na zdjęcie. Jeśli nam się ktoś na zdjęciu nie podoba - warto to uwzględnić.
wyobraź sobie, że terapeuta przypomina Ci wyglądem kogoś z przeszłości - jakieś cechy ma podobne do znanej Ci osoby. Poza świadomością jeśli skojarzenia z tą osobą są dobre to podświadomie łatwiej Ci będzie z tym terapeutą pracować, jeśli złe - trudniej. Zdaje sobie sprawę, że jako kryterium wyboru terapeuty "jego twarz mi się nie podoba" brzmi nieco odlotowo, ale uwierz, jest to kryterium istotne.


Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku