Forum dyskusyjne

RE: Zgłosić to do kuratorium?

Autor: Tuluzka   Data: 2020-09-27, 18:02:03               

EmmaBovary
"Poszła do psychologa szkolnego,żeby o tym z nim porozmawiać. Zaraz po niej, potajemnie, do gabinetu weszli jej rodzice i zaczęli opowiadać o ich relacjach z ich perspektywy. Psycholożka przekazała im słowo w słowo to, co opowiedziała jej moja koleżanka (dziewczyna była pełnoletnia!!!)"

Ja mam podobne chociaz nie bezpośrednie(też znajomi )doświadczenia ze szkolnymi psychologami dotyczące ich niedyskrecji .Pani psycholog wraz ze swoją koleżanką rozniosły po całej szkole poufne informacje dotyczące młodej dziewczyny, która powierzyła jej swoje problemy :(

Psycholog szkolny tak naprawdę nie ma odpowiednich kwalifikacji, żeby wsposób kompetentny zajmować się powaznymi problemami nastolatków i nie może zastępować psychoterapeuty,ale często-gęsto ma takie "aspiracjie", a młodzież o tym nie wie .

On jest od tego, aby wychwytywać i zgłaszać zagrozenia dotyczące zdrowia i życia modzieży i tu kierując Twoją kolezankę do psychiatry, ta pani postapiła zgodnie z procedurami.
Niestety ferowane przez nią niczym nieuzasadnione "diagnozy"oraz niedyskrecja, to oczywiste nadużycia i w sumie nie dziwi mnie, że psychiatra ją wyśmiał .

Psycholog nie jest lekarzem, ale specjalistą ,który powinien zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nim spoczywa i przede wszystkim nie szkodzić .

Oczywiście zgłosić nadużycie powinna sama poszkodowana .

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku