Forum dyskusyjne

RE: Jak rozmawiać z

Autor: mimbla1   Data: 2023-03-08, 14:27:53               

Ok, cel znany.
Załóż, że ta osoba jest osobą solidnie zaburzoną, nieświadomą swego stanu. Czyli nastaw się nie na rozmowę zwykłą, ale taką jak powiedzmy ze zdziwaczałą krewną, której zmieniać nie zamierzamy i nie mamy powodu by się wysilać w tym kierunku.
Tego typu osoby z pewnego punktu widzenia żyją w swoim świecie, w którym to, co mówią, jest prawdziwe - i pierwsze z czego zrezygnuj dla własnego dobra, to z prób przekonania pani, że jest inaczej niż ona uważa. I z dyskutowania z nią. Ona ma rację we wszystkim, co mówi - programowo.

"Słyszę, nie słucham", pozwalam mówić i nie mam za bardzo własnego zdania oraz nie potwierdzam ani nie zaprzeczam silnie, co najwyżej śladowo i subtelnie. Bardzo możliwe, że pani wystarczy do szczęścia możliwość wypowiedzenia się. Wypowiadamy głównie frazy neutralne "aha", "och, naprawdę..." "no, no... " ten model. Współczucie dla cierpień umiarkowane.

Uważaj na trzymanie dystansu, bo bliższa relacja z taką jak opisana osobą to przedsmak mąk czyśćcowych. Poświęcaj jej tyle czasu i uwagi, ile uznasz za właściwe dla realizacji swojego celu i ani odrobiny więcej.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku