Forum dyskusyjne

RE: Czym jest psychoterapia. Czego nikt ci nie powie

Autor: Calmi    Data: 2022-06-07, 13:32:57               

wloka
"Jeśli ci się wydaje, że przeanalizowanie swojego dzieciństwa spowoduje, że zniknie twoja fobia to jest odwrotnie."

"-zaakceptowanie bólu to krok w kierunku pozbycia się cierpienia".

Samo przeanalizowanie może nie spowoduje, ale może pomóc w zaakceptowaniu i pozbyciu się cierpienia,to się nie wyklucza jak próbujesz tutaj udowodnić.

Wg mnie właśnie po to się to robi, a nie po to żeby rozgrzebać te rany, posypać solą i zostawić pacjenta samemu sobie...

Ja nie wiem do końca, co poszło nie tak, że ta Twoja terapia się nie powiodła, dlaczego Ci zaszkodzili, czy to była zła wola ,nie wiedza, rutyna,brak superwizji, czy jeszcze coś innego, ale z tego co wiem, to załozenia terapii także ATC są właśnie takie jak te w cytowanej przez Ciebie książce...wloka
"No nie mnożna. W tym konkretnym kontekście, czyli założeń ACT NIE MOZNA. "

Sądzę, że na pewno nie można generalizować na podstawie tylko i wyłącznie swoich negatywnych doświadczeń i jednej książki, której autor wg mnie trochę manipuluje danymi ,bo z załozenia :

"Terapia psychodynamiczna - na czym polega

Podejście psychodynamiczne jest stanowiskiem teoretyczno-terapeutycznym, w którym istotą współpracy między pacjentem i terapeutą jest dynamika przeżyć psychicznych zachodzących u obydwu tych osób oraz w obrębie stworzonej przez nich relacji. Bazą teoretyczną psychoterapii psychodynamicznej jest psychoanaliza i odkrycia jej autora Z. Freuda, ale zarazem późniejsze osiągnięcia i założenia przedstawicieli teorii relacji z obiektem (m.in. M. Klein), psychologii ego czy psychologii self H. Kohuta. Warto podkreślić, że myślenie psychodynamiczne jest z założenia otwarte na wszelkiego rodzaju nowości z zakresu psychiatrii oraz psychoterapii, płynnie integrując najważniejsze z nich w swoich ramach."

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku