Forum dyskusyjne

RE: Czym jest psychoterapia. Czego nikt ci nie powie

Autor: wloka   Data: 2022-06-07, 11:55:27               

Terapia ACT. Na czym polega? Jest to terapia z III fali terapii poznawczo behawioralnych. Jakie są jej założenia?

Ból psychiczny ma różną formę. Jeśli będziesz chciał świadomie się go pozbyć, tylko go wzmacniasz i utrwalasz i zwiększasz swoje cierpienie. Co tu jeszcze można wymyślać?

Cała psychologia 20 wieku idzie do piachu to już dziś się dzieje i to jest oczywiście forma terapii, ale nie taka jaką nam serwowano przed dekady. Moje posty moimi postami...

Książka "W pułapce myśli" to jest zapis mojej psychoterapii psychodynamicznej i to co się ze mną działo, tylko że z perspektywy naukowej, badawczej. Jeśli ci się wydaje, że przeanalizowanie swojego dzieciństwa spowoduje, że zniknie twoja fobia to jest odwrotnie. Tak mówi psychologia XXI wieku. Z czym wy chcecie dyskutować?

To tak jak medycyna współczesna mówi, że upuszczanie krwi więcej razy zaszkodzi niż pomoże, to jest to nie prawda bo luzie kiedyś wierzyli, że bardziej pomoże?

Wy się obudźcie! Bo artykuły na tym portalu piszą ludzie wykształceni jeszcze w nurtach analitycznych i one już dziś nie mają racji bytu w kontekście współczesnej psychoterapii.

Problem polega na tym, że obok rzetelnych terapii na rynku nadal równoległe funkcjonują zabobony terapeutyczne. No przecież tutaj 4 wątki niżej jest pytanie "Czy nieświadomość może być chora" i odpowiedzi są "oczywiście" i ludzie w te brednie wierzą.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku