Forum dyskusyjne

Problem z płaceniem alimentów w Polsce

Autor: Aktywny   Data: 2020-12-18, 11:33:55               

Wczoraj patrzyłem na reportaż, na rozmowę na temat: alimentów w Polsce.
Polska ma bardzo dużo ( jak się okazuje ) tzw. "ALIMENCIARZY", czyli ojców nie płacących na własne dzieci pieniędzy.
Jest to dość poważny problem, porównując to z innymi krajami, chociażby Europy Zachodniej, czy też do krajów skandynawskich.
Bo, eksperci wyliczyli, przedstawiając w tabeli, jaka kwota wynosi nie płaconych, należnych alimentów na dzieci, no to jest to kwota ogromna, bo liczona w miliardach złotych-łącznie.
Niby zmieniło się prawo w tej kwestii, gdzie wystarczy już tylko przez trzy miesiące nie płacić należnych pieniędzy na dzieci, a ojcowie dzieci mogą za to trafić do więzienia, co moim zdaniem wcale nie jest dobrym rozwiązaniem.
Bo cóż z tego, że ojcowie, którzy nie płacą na swoje dzieci trafią do zakładów karnych, jak tam, państwo będzie musiało ich utrzymywać? Wprawdzie jest praca dla skazanych w zakładach karnych, ale nie dla wszystkich i nie zawsze odpłatna.
Część skazanych wykonuje prace nie dostając za to wypłaty.
Więc, niektórzy ojcowie dzieci, jeżeli trafiają do więzienia ( a tam pełno takich przebywa za alimenty ), to mogą albo w ogóle nie pracować, z jakichś przyczyn, a jeżeli nawet, to nieodpłatanie, więc nie będą mogli i tak płacić pieniędzy na swoje dzieci, bo nie będą mieli z czego.
No a każdego skazanego, państwo finansuje na utrzymanie, a koszty nie są małe na skazanych.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku