Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Pilne, czy iść na pogrzeb?

  Autor: eilen   Data: 2020-10-17, 22:13:23               Odpowiedz

  Witam,

  Jakiś czas temu spotykałam się z pewnym chłopakiem. Znałam go od dłuższego czasu i zaczęliśmy bliższy związek. Trwało to nie za długo, około miesiąca intensywnych spotkań. Po prostu po pewnym czasie nie mogliśmy ze sobą wytrzymać. Oboje się leczymy na schizofrenię i poznaliśmy się z resztą w szpitalu. Zerwaliśmy ze sobą "po przyjacielsku". Ostatnio jednak nie mogliśmy się dogadać i się pokłóciliśmy na messengerze.

  I teraz taka sytuacja: Zadzwonił do mnie były z informacją, że zmarł jego ojciec i że pogrzeb w poniedziałek, i że, co prawda znałam jego ojca tylko z 10minutowej rozmowy na ulicy, ale jednak uznałam go wtedy za całkiem sympatycznego. Bardzo mi przykro też ze względu na mojego byłego. Natomiast w poniedziałek zaczynam zajęcia online na uczelni. Może się da to uzgodnić z prowadzącymi. Ale problem w tym, że po prostu nie wiem, czy iść. Z ojcem byłego nie rozmawiałam więcej niż 10 minut, z drugiej strony z miejsca go polubiłam. Bardziej chodzi chyba o byłego, bo jak bardzo bym nie była na niego wkurzona o różne pierdoły i światopogląd, to jednak mam wobec niego wciąż życzliwe nastawienie. Owszem, wkurza mnie często i to bardzo, zwłaszcza jak nie możemy się dogadać na messengerze. Ale po prostu w tym momencie strasznie mu współczuję. Z jednej strony na pewno chcę, by wiedział, że ma życzliwych ludzi jeszcze wokół siebie (zresztą mógł mnie nie powiadamiać), z drugiej trochę się boję, że moje przybycie na nieliczny pogrzeb może zostać opacznie odebrane przez byłego albo jego rodzinę.

  Moja mama uważa, że na pewno nie powinnam iść, bo mam zajęcia pierwsze w tym roku na uczelni(online), tata poradził, żebym zadzwoniła na telefon zaufania (ale nikt nie odbiera).
  A prawda jest taka, że jestem dorosła kobita. Chodzę do regularnie psychologa, ale ta sprawa wynikła nagle. Mam problem generalnie z podejmowaniem wszelkich decyzji, bo co bym nie zrobiła, to mój wewnętrzny rodzic krzyczy, że źle. Dlatego o różne sprawy mam potrzebę pytać innych. A w tym przypadku dochodzą jeszcze kwestie etyczne pt."czy wypada iść na pogrzeb rodzica byłego, z którym się niedawno rozstało?"
  Bardzo proszę o pomoc  • RE: Pilne, czy iść na pogrzeb?

   Autor: APatia   Data: 2020-10-17, 22:21:22               Odpowiedz

   Słuchaj się mamy.   • RE: Pilne, czy iść na pogrzeb?

    Autor: eilen   Data: 2020-10-17, 22:26:23               Odpowiedz

    Dobra, ok, to że jestem zależna od mamy, to widzę i nad tym pracuję. Pytanie na ile na serio piszecie, czy to sarkazm. Bo to ciężko wyczuć, kiedy się kogoś czyta na forum. A w tym momencie na prawdę nie wiem, co wypada. Byłemu powiedziałam, że zobaczę, co się da wykombinować z poniedziałkiem.    • RE: Pilne, czy iść na pogrzeb?

     Autor: APatia   Data: 2020-10-17, 22:28:13               Odpowiedz

     Jeżeli to był sarkazm to jesteśmy jeszcze lepsze niż myślałam ;p
     NIE. Ja mówiłam serio. I powtórzę: słuchaj się mamy.