Forum dyskusyjne

RE: Związek i decyzje

Autor: Tuluzka   Data: 2020-09-18, 11:07:53               

wilczek
"Emocje zawsze wystepuja, sa zakodowane w ludzkim umysle i pojawiaja sie zanim my zaczniemy sie zastanawiac nad kolejnymi krokami. "

To akurat troche bardziej skomplikowane i nie do końca prawda, bo oczywiście są takie o kt mówisz,pojawiajace siespontanicznie, jak gdyby bez przyczyny( to zazwyczaj te wdrukowywane nam w dzieciństwie)ale są też i takie, które pojawiają się właśnie na skutek naszych myśli, działań lub zdarzeń.

"Jednak mimo ze one sa nalezy umiec nad nimi zapanowac, kontrolowac je."

A skąd ta wiedza?
Emocje nie "są mimo"!
W domyśle jakimś złem, dopustem Bozym etc.

Wrecz przeciwnie, uczucia sa dla nas doskonałym drogowskazem, pod warunkiem ,że wiemy jak sie nimi zajmować i jak z nich korzystać.

Nie da się zapanować nad wszystkimi emocjami i nie jest to łatwa i niezbędna sztuka właśnie dlatego ,ze wduzej mierze pojawiają sie one spontanicznie.

Mozna natomiast probować kontrolować zachowania, które pojawiaja się, pod ich wpływem.

Emocjami nalezy się umiejetnie zajmować,przezywać je,a próby kontroli uczuć mogą skończyć się b źle:(np. tłumienie gniewu może skutkować napadami furii/histerii, jak u Twojego malucha), tłumienie smutku depresją ,tłumienie tych i innych uczuć np objawami fizycznymi w ciele ,nerwicami,a nawet wskrajnych przypadkach psychozami.

Wilczku nie wystarczy przeczytać jednego podręcznika na temat niewerbalnej mowy ciała, by opanować całą psychologie człowieka.Oczywiście są pewne reguły i zachowania ,kt zdradzaja nasze myśli i które bywaja przydatne ,ale to na tyle ograniczona wiedza,ze nie sposób na niej tylko się opierać .

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku