Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Czy małżeństwo przetrwa?
  Przeczytaj komentowany artykuł

  Autor: fatum   Data: 2019-11-01, 22:54:10               Odpowiedz

  Tak, powiedziałem, że potrzebny jest nowy rodzaj powstania, charakteryzującego się nie gwałtownym działaniem, ale miłością, którą rodzice nazywali kiedyś "twardą miłością" pomimo sprzeciwu. Oznacza to, że należy mieć stanowcze postanowienie, aby oprzeć się ideologicznej kolonizacji, która dąży do stopienia mężczyzn i kobiet w postać jednego zamiennego konsumenta, kolonizacji, która sugeruje, że nie ma nic wyjątkowego w mężczyźnie czy kobiecie oraz kolonizacji, która głosi - pomimo przeciwnych dowodów i zdrowego rozsądku - że dzieci nie zasługują na miłość i bezpieczeństwo dawane im przez matkę i ojca pozostających w związku małżeńskim. Wobec tego właśnie potrzebny jest opór. Ale taki opór wymaga jednocześnie postawy miłości, ponieważ wszystkie osoby są stworzone na obraz Boga i nie zasługują na zjadliwe słowa lub okrutne czyny. Złe pomysły, z drugiej strony, wymagają jednak naszych niestrudzonych wysiłków. Jak mówi Pismo Święte, walka ta jest walką duchową - nie przeciwko osobom, ale przeciwko mocom i zwierzchnościom, które działają w tym świecie.  • RE: Czy małżeństwo przetrwa?
   Przeczytaj komentowany artykuł

   Autor: Arizonadesert   Data: 2019-11-01, 23:22:44               Odpowiedz

   Człowiek ciągle jest wystawiany na próbę, ale jest stworzony na podobieństwo Boga. Jedynie modlitwa zaprowadzi nas do Boga. Bóg jest miłością, niestety popełniamy grzechy, upadamy. Ciągle się toczy walka dobra ze złem. Zwycięży ten który poniesie krzyż i pójdzie drogą Jezusa Chrystusa. W małżeństwie tak jest szatan nas wodzi, oskarża, pragnie kłótni, rozowdu. Jedynie komplentacja, wyciesznie, spowiedź, pojednanie daje nam być bliżej Boga.   • RE: Czy małżeństwo przetrwa?
    Przeczytaj komentowany artykuł

    Autor: fatum   Data: 2019-11-01, 23:41:59               Odpowiedz

    Serio to Arizonadesert piszesz?Jeśli tak to jest spoko facet.Pozdrawiam ciepło.    • RE: Czy małżeństwo przetrwa?
     Przeczytaj komentowany artykuł

     Autor: fatum   Data: 2020-09-11, 13:12:06               Odpowiedz

     ""Jakie korzyści przynosi małżeństwo społeczeństwu i dlaczego społeczeństwo czy też państwo powinno wspierać małżeństwo?

     W tej kwestii dane są wciąż niepodważalne. Małżeństwo pozostaje zdecydowanie optymalnym środowiskiem do wychowania dzieci. Małżeństwo konsoliduje wydatki na żywność, opiekę nad dzieckiem, prąd i gaz - i w ciągu całego życia radykalnie zmniejsza ryzyko popadnięcia w ubóstwo lub uzależnienie od pomocy państwa. A to tylko ekonomiczne korzyści płynące z małżeństwa. Ostatnie, bardzo profesjonalnie przeprowadzone badania wskazują, że małżeństwo wiąże się z większą satysfakcją z życia, silniejszym poczuciem szczęścia, lepszym zdrowiem psychicznym i fizycznym oraz większą długowiecznością, co potwierdziły nawet badania ogólnego poziomu zdrowia. Małżeństwo wiąże się z wyższymi poziomami znaczenia i celu w życiu, bardziej pozytywnymi relacjami, mniejszym poczuciem samotności i większym wsparciem społecznym oraz lepszymi wynikami finansowymi, co również sugerują analizy ogólnego statusu finansowego i edukacyjnego. To naprawdę dobry interes, jeśli działa prawidłowo. Małżeństwo nie rozwiązuje oczywiście wszystkich naszych problemów. Interakcja rodzi przecież także i konfl......"""     • RE: Czy małżeństwo przetrwa?
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: fatum   Data: 2020-09-11, 13:16:20               Odpowiedz

      P.S. bezogonka wypowiesz się tutaj?Dzięki.Miłego dnia.Dużo promieni słonecznych.Buziaki.     • RE: Czy małżeństwo przetrwa?
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: bezogonka   Data: 2020-09-11, 16:27:13               Odpowiedz

      Dzięki, fatum i wzajemnie:-)

      Od lat zadaję sobie pytania na ten temat i mimo wszystko nie potrafię udzielić jednoznacznej odpowiedzi,bo ludzie w związkach nie mają równych praw.
      Uważam, że tutaj jest pies pogrzebany.
      Gdybyśmy mieli do dyspozycji statystyki dla par jednopłciowych i różnopłciowych,można byłoby coś "zobaczyć". A tak, mamy jakieś dane(deklarowane).. To zdecydowanie za mało i może być zmanipulowane na potrzeby zleceniodawcy.

      Jako osoba heteroseksualna ubolewam nad nietolerancją dla odmiennych upodobań seksualnych. Uważam, że pary homokseksualne powinny mieć prawo zawierać związki małżeńskie homokseksualne,czyli nie dające możliwości naturalnego poczęcia dzieci a co za tym idzie, nie dające takich samych praw do "starania się"o dzieci.

      Zdaję sobie sprawę, że część par jednopłciowych ma dokładnie takie same potrzeby "przekazywania"swoich uczuć dla dzieci jak w tradycyjnym modelu małżeńskim ale przecież to nie za sprawą heteroseksualnych lecz natury, tych dzieci mieć nie mogą.
      Nie łudzę się, że nie dochodzi do nadużyć z tego powodu i np."kupuje się"prawa rodzica na wiele sposobów i wnosi takie dziecko do jednopłciowych związków. Tak samo zachowują się pary heteroseksualne,które z jakichś przyczyn dzieci mieć nie mogą.

      Dużym uproszczeniem byłoby jednak ujednolicenie związków hetero i homokseksualnych ale też byłoby to niezgodne z naturą.
      Uważam, że pary homokseksualne powinny pojawić się w statystykach, by można było wysnuć jakieś wnioski.

      Istnieje wiele form opieki nad dziećmi, gdzie można zrealizować swoje potrzeby macierzyńsko-tacierzyńskie.

      Konkludując:brak tolerancji i równości w zawieraniu związków małżeńskich jest niewłaściwy i uwsteczniający społeczeństwo ludzkie na tym etapie rozwoju ale brak ochrony modelu zgodnego z naturą byłby strzałem w kolano dla wypracowanych przez tysiąclecia wartości.

      Wybacz obfitość tego tekstu ale to zaledwie ułamek moich przemyśleń..i to mało wnikliwie nakreślony.
      Zmykam teraz

      ;-)     • RE: Czy małżeństwo przetrwa?
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: fatum   Data: 2020-09-11, 17:47:09               Odpowiedz

      Dzięki bezogonka za Twoją wypowiedź.Oczywiście mam odmienne od Twoich poglądy,ale komunikować się dalej możemy.-:)Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi innych Forumowiczów,ale bez wskazywania ich nicków.Najlepsze są moim zdaniem wypowiedzi spontaniczne.  • RE: Czy małżeństwo przetrwa?
   Przeczytaj komentowany artykuł

   Autor: APatia   Data: 2020-09-11, 18:12:26               Odpowiedz

   "Ostatnie, bardzo profesjonalnie przeprowadzone badania wskazują, że małżeństwo wiąże się z większą satysfakcją z życia, silniejszym poczuciem szczęścia, lepszym zdrowiem psychicznym i fizycznym oraz większą długowiecznością, co potwierdziły nawet badania ogólnego poziomu zdrowia. "

   Właśnie przeczytałam wczoraj książkę, w której pani opowiadała zupełnie coś innego. Ponieważ kobiety pracują w ciągu dnia dłużej niż mężczyźni - i jest to praca nieodpłatna - kobiety w związkach pracują jeszcze dłużej niż kobiety samotne i to właśnie one są bardziej narażone na różne schorzenia. Np.przeprowadzono badania wg których to właśnie mężatki częściej przechodzą zawały serca. Mało tego, kobiety które są w związkach dużo dłużej po takich chorobach dochodzą do zdrowia niż te samotne. ;p

   Szczerze mówiąc kupiłam tą książkę z czystej ciekawości, bo jest napisana przez feministkę (a ja feministek raczej nie popieram) i wg mnie książka zionie nienawiścią do facetów - więc nie polecam.
   Za to widziałam ostatnio podobną tematycznie pozycję napisaną przez jakiegoś pana i tą również chętnie przeczytam ;p